Lukas Podolski postraszy Lecha Poznań

Lukas Podolski postraszy Lecha Poznań fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Górnik Zabrze | Lech Poznań

Lukas Podolski może otrzymać w ten weekend szansę na debiut w polskiej Ekstraklasie. Pierwszym rywalem, któremu postara się strzelić gola, będzie Lech Poznań.

Były reprezentant Niemiec od lat deklarował, że chce zagrać w barwach Górnika Zabrze. W ciągu kilku ostatnich sezonów wybierał nieco egzotyczne kierunku w swojej karierze, stąd też pojawiały się pogłoski, iż mógł nadejść czas na poważne przemyślenie sprawy, co roku jednak zabrzanie musieli odkładać plany o sprowadzeniu Mistrza Świata z 2014 roku. Koniec końców Podolski zdecydował się spełnić swoje marzenie tego lata.

W pierwszej kolejce Podolski nie był do dyspozycji trenera Jana Urbana, co wzbudziło wiele pytań. Nic zatem dziwnego, że podczas przedmeczowej konferencji prasowej dziennikarzy w kontekście kadry interesowała właśnie sytuacja Polaka z niemieckim paszportem.

- Poza Kubą Szymańskim wszyscy są do mojej dyspozycji, mowa tutaj również o Lukasie Podolskim - zadeklarował wprost Urban.

- Więcej nie mogę powiedzieć, bo nie chcę ułatwiać pracy trenerowi Lecha.

Istnieje zatem szansa na to, że Podolski przedstawi się zabrzańskiej publiczności już w piątkowy wieczór. To właśnie wtedy Górnik podejmie Lecha Poznań, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 20:30.

Kwestią sporną pozostaje również to, czy Podolski zagra od pierwszej minuty, czy też wejdzie na boisko dopiero z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec „Kolejorza”, Maciej Skorża, nie zamierza jednak martwić się tym na zapas.

- Spodziewamy się, że Lukas wystąpi w tym meczu. To świetna okazja, bo grają mecz przed własną publicznością. Na dzisiejszej odprawie był w pierwszej jedenastce Górnika - stwierdził w rozmowie z żurnalistami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy