Malaga ostatnim klubem van Nistelrooya
2012-03-24 08:26:22; Aktualizacja: 13 lat temu
Ruud van Nistelrooy, były napastnik Manchesteru United i Realu Madryt, król strzelców ligi holenderskiej, angielskiej i hiszpańskiej, zdecydował, że Malaga będzie ostatnim klubem w jego bogatej karierze.
35-letni Holender coraz częściej myśli o zakończeniu kariery. Piłkarz hiszpańskiej Malagi w tym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach, w których strzelił 2 gole i od pewnego czasu trener Manuel Pellegrini widzi w nim tylko rezerwowego dla strzelających więcej Salomona Rondona i Sebastiana Fernandeza.
- Jedno jest pewne. Malaga będzie ostatnim klubem dla jakiego gram. Ostateczną decyzję podejmę w przyszłym miesiącu, ale w tej chwili szanse na moją dalszą grę wynoszą 50/50.
Opcja dalszych występów w Maladze może okazać się niezwykle kusząca, gdy klub Abdullaha bin Nassera Al Thaniego wywalczy historyczny awans do fazy grupowej Champions League. A szansa jest duża, bo Malaga po 28 kolejkach jest tylko 3 punkty za zajmującą trzecie miejsce Valencią.
Van Nistelrooy nie zapomina również o Euro, a zakończenie kariery mogłoby jednoznacznie przekreślić możliwość udziału w imprezie. W grudniu ubiegłego roku zadeklarował, że jest gotowy na grę w kadrze i czeka na powołanie od Berta van Marwijka.
Zanim Holender z Niemiec przeniósł się do Hiszpanii, w niemieckich oraz polskich mediach mogliśmy przeczytać o zainteresowaniu ze strony Wisły Kraków, jednak mając do wyboru propozycję mistrza Polski, Sunderlandu, Newcastle i Malagi, Van Nistelrooy zdecydował się na kontynuowanie kariery na południu Hiszpanii.



![17-latek uciszył Camp Nou! FC Barcelona już musi odrabiać straty w starciu z FC Kopenhagą [WIDEO]](img/photos/115020/170x113/kopenhaga.jpg)
![Sensacja na The Emirates! Kopciuszek z Kazachstanu strzelił gola Arsenalowi [WIDEO]](img/photos/115019/170x113/kajrat-almaty.jpg)


![Górnik Zabrze wypożyczył środkowego obrońcę [OFICJALNIE]](img/photos/113830/170x113/maksymilian-pingot.jpg)



![17-latek uciszył Camp Nou! FC Barcelona już musi odrabiać straty w starciu z FC Kopenhagą [WIDEO]](img/photos/115020/90x60/kopenhaga.jpg)
![Sensacja na The Emirates! Kopciuszek z Kazachstanu strzelił gola Arsenalowi [WIDEO]](img/photos/115019/90x60/kajrat-almaty.jpg)


![Górnik Zabrze wypożyczył środkowego obrońcę [OFICJALNIE]](img/photos/113830/90x60/maksymilian-pingot.jpg)




