Manchester City: Guardiola myśli o przyszłości. „Może kiedyś tam trafię. Nie jestem jeszcze taki stary”

Manchester City: Guardiola myśli o przyszłości. „Może kiedyś tam trafię. Nie jestem jeszcze taki stary” fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Italia

Pep Guardiola przyznał, że w niedalekiej przyszłości może zdecydować się na podjęcie pracy w jednym z klubów rywalizujących na poziomie Serie A.

Hiszpan jest formalnie związany z Manchesterem City do zakończenia sezonu 2020/2021 i przynajmniej na razie nie składa otwartych deklaracji, że chciałby przedłużyć swoją współpracę z aktualnym mistrzem Anglii, ale przed starciem z Liverpoolem zdradził, że po zakończeniu pobytu na ławce trenerskiej „The Citizens” byłby skłonny rozważyć i zaakceptować ofertę przedstawioną mu przez jeden z czołowych zespołów występujących w Serie A.

- Praca we Włoszech? Dlaczego nie. W przeszłości czułem przyjemność z pobytu w tym kraju i gry pod wodzą wspaniałego Carlo Mazzone (były trener Brescii). Świetnie się bawiłem i kocham Włoch. Teraz czuję się jednak bardzo dobrze w Anglii, ale może kiedyś tam trafię. Nie jestem jeszcze taki stary - przyznał Guardiola, który w latach 2001-2003 bronił barw Brescii oraz Romy.

Dziennikarz pociągnął od razu dalej temat i spytał 48-latka o letnią ofertę ze strony Juventusu. Hiszpan jednoznacznie zaprzeczył, że dostał propozycję ze strony władz zespołu z Turynu.

- Masz fałszywe informacje. Musisz lepiej wykonywać swoją pracę - stwierdził menedżer Manchesteru City.

Hiszpan odpowiada za wyniki osiągane przez aktualnego mistrza Anglii od lipca 2016 roku, a w przeszłości pracował już w rodzimym kraju (FC Barcelona) i Niemczech (Bayern Monachium).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy