Manchester City wciąż czeka na spłatę transferu Ferrana Torresa

Manchester City wciąż czeka na spłatę transferu Ferrana Torresa fot. German Parga - FC Barcelona
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona nie uregulowała w dalszym ciągu znaczącej sumy należnej Manchesterowi City za Ferrana Torresa - poinformował Roger Torelló z „Mundo Deportivo”.

„Duma Katalonii” znajduje się od dłuższego czasu w trudnej sytuacji finansowej. W najgorszym momencie znalazła jednak skuteczny sposób na sprowadzenie Ferrana Torresa z Manchesteru City za... 55 milionów euro zimą 2022 roku.

Niestety ta inwestycja nie okazała się trafiona dla Barcelony, ponieważ skrzydłowy nie rozwinął się w oczekiwany przez wszystkich sposób, co pokazuje liczba zanotowanych czternastu trafień i dziewięciu asyst w 71 meczach.

Słaba boiska postawa wychowanka Valencii nie jest jednak jedynym problemem dla utytułowanego klubu, o czym przypomniał Roger Torelló z „Mundo Deportivo”.

Uważa on, że „Duma Katalonii” ma do spłacenia jeszcze znaczącą część z tytułu transferu skrzydłowego w wysokości około 40 milionów euro.

Rozłożenie płatności w długim okresie otworzyło Barcelonie drogę do sprowadzenia 23-letniego zawodnika, ale teraz ten fakt na niej ciąży, ponieważ musi wywiązywać się z ustaleń zapisanych w umowie i na czas przelewać Manchesterowi City wskazane sumy.

Ekipa z Camp Nou mogłaby naturalnie przyśpieszyć ten proces. Aby do tego doszło musiałaby zgromadzić odpowiednie środki z tytułu sprzedaży samego Ferrana Torresa lub innych graczy.

Na razie nie zanosi się na to, by prezydent Joan Laporta ze swoimi współpracownikami nosił się z zamiarem przyśpieszenia spłaty długu wobec „The Citizens”, co będzie miało znaczenie przy realizacji transferów w najbliższych oknach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy