Manchester United: Allegri stawia ultimatum

Manchester United: Allegri stawia ultimatum
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Massimiliano Allegri postawił ultimatum Manchesterowi United. Włoch jest otwarty na współpracę, ale nie zamierza na nią czekać w nieskończoność.

Działacze Manchesteru United są w coraz trudniejszej sytuacji. Po zwolnieniu José Mourinho drużyna przeszła chwilowe odrodzenie pod wodzą Ole Gunnara Solskjæra. Norwegowi powierzono projekt odbudowy dawnej chwały „Czerwonych Diabłów”, ale gdy tylko podpisano z nim kontrakt, wyniki znacznie się osłabiły. Choć menedżer został obdarzony sporym kredytem zaufania przy odmładzaniu składu, klub jest coraz bardziej zaniepokojony fatalnym startem w rozgrywkach.

Poszukiwania nowego szkoleniowca są spowodowane nie tylko chęcią dokonania zmian, ale ważnym czynnikiem jest wola potencjalnych kandydatów. Tak przynajmniej jest w przypadku Massimiliano Allegriego. „La Gazzetta dello Sport” informuje, że włoski taktyk z wielką chęcią przeniesie się na Old Trafford, ale chce to uczynić na swoich warunkach. Te zaś zakładają pośpiech.

Były trener Juventusu chciał sobie zrobić rok przerwy od pracy, ale widząc sytuację Manchesteru United postanowił, że jest gotów wcześniej wrócić na ławkę. Paradoksalnie chciałby jednak, by nastąpiło to jak najwcześniej. Allegri zdaje sobie sprawę, iż im dłuższa zwłoka, tym sytuacja może być jeszcze gorsza. Ponadto chciałby mieć jak najwięcej czasu na pracę z drużyną, ponieważ nawet, jeśli początkowo nie poprawiłby wyników, miałby czas na zapoznanie się z piłkarzami i ustalenie swojego projektu przebudowy składu.

Na Old Trafford zrodził się zatem niemały dylemat. Z jednej strony działacze woleliby uniknąć kolejnej zmiany szkoleniowca, z drugiej zaś Solskjær daje coraz mniej powodów, by ufać jego planom odbudowy drużyny. Kluczowy może się okazać pierwszy mecz po przerwie reprezentacyjnej. Manchester United podejmie u siebie Liverpool, który jak na razie jest niepokonany w lidze. Klub będzie teraz poważniej myślał nad zmianami, wiedząc, że Allegri poczeka jedynie kilka tygodni.

Włoch ostatnimi czasy zintensyfikował naukę języka angielskiego. Klub też orientował się w nastrojach wobec jego potencjalnego zatrudnienia i miało się okazać, że środowisko Manchesteru United oraz kibiców bardzo ceni szkoleniowca. Ten w ostatnich latach odnosił pasmo sukcesów - najpierw wygrywał z Milanem, z którego został zwolniony dopiero wtedy, gdy klub zaczął popadać w problemy finansowe. Później świętował wiele triumfów z Juventusem, który dwukrotnie wprowadził też do finału Ligi Mistrzów. Z turyńczykami rozstał się kilka miesięcy temu ze względu na różne wizje dalszej budowy zespołu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy