Manchester United finalizuje transfer napastnika. Porozumienie osiągnięte

2023-01-10 20:09:21; Aktualizacja: 1 rok temu
Manchester United finalizuje transfer napastnika. Porozumienie osiągnięte
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano

Wout Weghorst przeniesie się w najbliższych dniach z Burnley do Manchester United - poinformował Fabrizio Romano.

Przedwczesne opuszczenie szeregów „Czerwonych Diabłów” przez Cristiano Ronaldo zmusiło władze angielskiego zespołu do rozejrzenia się za nowym atakującym.

Początkowo w mediach panowało duże przekonanie, że ekipa z Old Trafford sięgnie po Cody'ego Gakpo z PSV (obecnie już Liverpool) lub João Félixa z Atlético Madryt (finalizuje wypożyczenie do Chelsea). Sprowadzenie któregoś z nich wiązało się jednak z uszczupleniem środków na letnie okno transferowe.

Dlatego menedżer Erik ten Hag uznał wraz z działaczami, że najlepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie planu tymczasowego poprzez wypożyczenie piłkarza ogranego już na arenie międzynarodowej.

Wówczas zaczęto spekulować o różnych rozwiązaniach, z których odzwierciedlenie w rzeczywistości odnalazł pomysł ściągnięcia Wouta Weghorsta.

Reprezentant Holandii spełnia kluczowe wymagania szkoleniowca Manchesteru United i na dodatek ma pewne doświadczenie związane z rywalizacją w Premier League, gdzie spędził drugą część ubiegłych zmagań w barwach Burnley - dwa gole i trzy asysty w 20 występach.

Po spadku tego zespołu nie wyobrażał sobie gry w Championship i dzięki temu trafił na wypożyczenie z opcją wykupu do Beşiktaşu.

30-latek prezentował się do tej pory bardzo solidnie w tureckim klubie. Z tego powodu podchodził on niechętnie do pomysłu rozstania z Weghorstem, który dał jasno wszystkim do zrozumienia, że pragnie skorzystać z nadarzającej się okazji do sprawdzenia się w „Czerwonych Diabłach”.

Wiele wskazuje na to, że doczeka się otrzymania tej szansy, ponieważ wszystkie drużyny wypracowały porozumienie.

Fabrizio Romano uważa, że holenderski napastnik trafi w najbliższych dniach w ramach półrocznego wypożyczenia do ekipy z Old Trafford, co będzie wiązało się z wypłatą około trzech milionów euro Beşiktaşowi za przerwanie transferu czasowego z Burnley, które już jest dogadane z United.

Zespół ze Stambułu zatwierdzi przeprowadzenie całej operacji w momencie znalezienia wartościowego następcy 30-latka, a tym może zostać Vincent Aboubakar, który stał się z kolei ofiarą przybycia Cristiano Ronaldo do Al-Nassr.

Weghorst strzelił dziewięć goli i zanotował cztery asysty w 18 rozegranych meczach dla tureckiego klubu.

***

Manchester United: On to tylko opcja tymczasowa. Trzech napastników na radarze na lato 2023