Mandžukić coraz bliżej Premier League. Chce go Manchester United!

Mandžukić coraz bliżej Premier League. Chce go Manchester United!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Romelu Lukaku finalizuje transfer do Interu Mediolan, tymczasem do przeprowadzki do Manchesteru szykuje się Mario Mandžukić.

Chorwat wydaje się chętny do przeniesienia się do Premier League, ale nie ma pełnego porozumienia. Teraz pozostaje wyścig z czasem, czy United uda się dopiąć wszelkich formalności do godziny 18, czyli zamknięcia okna transferowego w Anglii.

Wcześniej spekulowano o kwocie transferowej 15 milionów funtów. Sam zawodnik z kolei mógłby liczyć na 6,2 miliona funtów rocznie pensji przy umowie.

Mandžukić w razie przeprowadzki dostanie szansę na zaliczenie czterech najmocniejszych lig Starego Kontynentu. W 2010 roku z Dinama Zagrzeb przeniósł się do Wolfsburga, w 2014 roku już z Bayernu Monachium trafił do Atlético Madryt, które z kolei po sezonie zamienił na Juventus. Dla turyńskiego klubu zdążył wystąpić w 162 meczach, strzelając 44 bramki i zaliczając 24 asysty.

33-letni środkowy napastnik miałby bezpośrednio zastąpić wspomnianego Lukaku, który już przebywa we Włoszech i wkrótce rozpocznie testy medyczne przed transferem do Interu Mediolan.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, United niezależnie od Chorwata może sprowadzić też Fernando Llorente, który pozostaje bez klubu, więc z jego zakontraktowaniem można poczekać jeszcze kilka dni.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy