Marchisio od lipca w MLS?!

Marchisio od lipca w MLS?!
Redakcja
Redakcja
Źródło: TUTTOmercatoWEB

Claudio Marchisio może niebawem opuścić Juventus.

Przyszłość Claudio Marchisio w Juventusie stoi pod dużym znakiem zapytania. Niegdyś włoski pomocnik zapowiedział, że we Włoszech nie założy innej koszulki niż Bianconerich", ale to nie oznacza, że w niedalekiej przyszłości nie przywdzieje barw drużyny spoza ojczyzny.

Po wyleczeniu ostatniego urazu Marchisio powrócił do gry na początku lutego. Wystąpił przeciwko Sassuolo oraz Fiorentinie, ale w ostatnim czasie Massimiliano Allegri go pomijał. Najpierw dla Włocha nie znalazło się miejsce w osiemnastoosobowej kadrze na starcie z Tottenhamem w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. W niedzielę 32-letni zawodnik w całości obejrzał derby Turynu z ławki rezerwowych. Nie otrzymał ani minuty i trener Juventusu wolał jedną ze zmian, nawet jeżeli tylko symboliczną w 90. minucie, poświęcić dla Stephana Lichtsteinera.

Sytuację skomentowała na Instagramie żona piłkarza. W dość filozoficznym sposobie wypowiedzi zdała się przekazać o braku tolerancji i szacunku, jaki wobec Marchisio przejawia Allegri. Prowadzący mistrza Włoch woli zdecydowanie częściej stawiać przede wszystkim na tych, którzy wykazują mniejszą podatność na kontuzje. Początek bieżącego sezonu (za wyjątkiem 1. kolejki) wychowanek Starej Damy" opuścił ze względu na uraz. Do dyspozycji Allegriego był dopiero pod koniec października. W efekcie rozegrał dotąd 10 spotkań ligowych, tylko czterokrotnie wychodząc w podstawowej jedenastce. W Lidze Mistrzów na boisku przebywał raptem 19 minut, w grupowym spotkaniu ze Sportingiem.

Dla Marchisio nie tylko klubowa sytuacja pozostawia wiele do życzenia. Rozpoczynające się w czerwcu Mistrzostwa Świata obejrzy w domu przed telewizorem. Jesienią zeszłego roku reprezentacja Włoch przegrała w barażowym starciu o wyjazd na mundial ze Szwedami.

Z pewnością trudno sobie wyobrazić Juventus bez Marchisio, ale uciążliwe kontuzje oraz ograniczony kredyt zaufania u Allegriego mogą stać się przyczyną do smutnego rozstania.

Nie wiadomo jeszcze, do jakiego klubu mógłby trafić piłkarz. Pod koniec stycznia pojawiały się doniesienia o kanadyjskim Montreal Impact, lecz z pewnością zainteresowanie Włochem wykazałyby także inne drużyny.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy