Martial był opcją rezerwową United?

Martial był opcją rezerwową United?
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Calciomercato

Nie można wykluczyć, że Anthony Martial został Manchester United z powodu niepowodzenia innego, wielkiego transferu.

Jak twierdzi "Calciomercato", transakcja z udziałem Francuza to efekt niepowodzenia w negocjacjach "Czerwonych Diabłów" z Lazio w sprawie Felipe Andersona. Anglicy oferowali za niego prawie 50 milionów euro, jednak właściciel rzymskiego klubu natychmiast odrzucił tę propozycję.

Gdyby transfer Brazylijczyka na Old Trafford doszedłby do skutku, nigdy nie doszłoby do transakcji z udziałem Martiala, który ostatecznie przeniósł się na Wyspy za 36 milionów funtów, mogące wzrosnąć do 58 milionów w przypadku spełnienia określonych warunków.

United podkreślało dotychczas, że pozyskanie francuskiego nastolatka było spowodowane wiedzą o zainteresowaniu innych zespołów, jednak informacje z Włoch sugerują coś zupełnie innego.

Póki co wygląda jednak na to, że "Czerwone Diabły" nie mają czego żałować. Martial strzelił cztery bramki w czterech meczach w nowych barwach, zaś Lazio przeżywa okres bardzo wysokich porażek, zaś sam Anderson w dziewięciu spotkaniach zaliczył zaledwie po jednym golu i asyście.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy