Massimiliano Allegri po szalonym meczu z Atalantą. „Ten czynnik spowodował błąd u Szczęsnego”

Massimiliano Allegri po szalonym meczu z Atalantą. „Ten czynnik spowodował błąd u Szczęsnego” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sport Italia

W jednym z ciekawszych meczów 19. kolejki Serie A Juventus wysoko zremisował z Atalantą. Trener gospodarzy Massimiliano Allegri stanął w obronie Wojciecha Szczęsnego za popełniony błąd, który kosztował zespół utratę jednej z bramek.

W niedzielny wieczór przyszło Juventusowi po raz pierwszy rozegrać spotkanie po nałożonej 15-punktowej karze przez włoską federację piłkarską (FIGC). Wszystko to za sprawą zarzucanych nieprawidłowości finansowych i fałszowaniu księgowości za kadencji ówczesnego dyrektora sportowego Fabio Paraticiego. Pracujący obecnie w Tottenhamie działacz także otrzymał karę zawieszenia na okres 30 miesięcy we włoskiej piłce.

Allegri starał się motywować swoich zawodników, aby porzucili myśli o wszystkich pozaboiskowych sprawach i skupili się na wygrywaniu kolejnych spotkań. W rzeczywistości dało się jednak odczuć u nich wielkie zdenerwowanie, co przyznał na pomeczowej konferencji sam menedżer.

Już w czwartej minucie rywalizacji bramkę rywalom w prezencie podarował bohater reprezentacji Polski na mundialu w Katarze, Wojciech Szczęsny. Ostatecznie pojedynek obradzał w wiele zwrotów akcji, aż w końcu zakończył się podziałem punktów.

– Chcę podziękować moim chłopakom, którzy zagrali świetny mecz. Nie było łatwo. Obraz meczu mógł wyglądać na trochę skomplikowany, ale zawodnicy udowodnili, że potrafią na poważnie podejść do spotkania i udźwignąć odpowiedzialność – pochwalił Allegri.

– Te dwa dni, jakie wydarzyły się w życiu naszego klubu, mogłyby skarcić niejedną topową drużynę. U każdego ten okres wywołał chaos. Doświadczyliśmy podobnej rzeczy dwa miesiące temu po zmianach w zarządzie.

– Mieliśmy powolny start, stadion milczał. Też jesteśmy ludźmi, mamy uczucia. Szczęsny nigdy więcej nie popełni takiego błędu jak dzisiaj. Całe to napięcie wokół spowodowało u niego taką reakcję na boisku – tłumaczył taktyk.

Na tablicy wyników po 90 minutach licznik zatrzymał się na 3:3. Jedną z bramek zdobył Arkadiusz Milik.

W ligowej tabeli „Juve” plasuje się dopiero na dziewiątej lokacie. Gdyby nie wyrok FIGC, zespół spoczywałby w klasyfikacji jako wicelider.

***

Poważny błąd Wojciecha Szczęsnego. Na ratunek przybył Arkadiusz Milik [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy