Mateusz Hołownia opuszcza Śląsk Wrocław. Może trafić do Wisły Kraków

Mateusz Hołownia opuszcza Śląsk Wrocław. Może trafić do Wisły Kraków fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Mateusz Hołownia żegna się ze Śląskiem Wrocław. Z tego, co udało nam się ustalić, interesuje się nim Wisła Kraków.

21-latek w lutym zeszłego roku przeprowadził się z Legii Warszawa do Śląska Wrocław. Tam wiązano z nim duże nadzieje, jednak ostatecznie nie podołał on wyzwaniu. Złożyło się na to kilka czynników w tym fakt, że zawodnik otrzymywał mało szans.

To spowodowało, że czwarta ekipa Ekstraklasy postanowiła się z nim rozstać. Lada dzień wróci on do Warszawy, jednak tam nie pozostanie, ponieważ przy Łazienkowskiej nie ma szans na regularne występy.

Z tego względu postanowił rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Na horyzoncie pojawiła się możliwość przeprowadzki do krakowskiej Wisły. Zwolennikiem jego kandydatury jest szkoleniowiec trzynastokrotnego mistrza Polski, Artur Skowronek. Sprawy powinny wyjaśnić się w ciągu kilku dni.

Ekipa spod Wawelu od dłuższego czasu poszukiwała lewego obrońcy. Na jej celowniku znajdował się piłkarz z jednej z lig bałkańskich. Ostatecznie jednak nic z tego nie wynikło z przyczyn pozasportowych.

Jeśli chodzi o Hołownię, to jest on od 2011 roku związany z Legią Warszawa. W międzyczasie był wypożyczany do Ruchu Chorzów. W tym sezonie grywał tylko sporadycznie.

Jego umowa ze stołecznym klubem obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy