Mateusz Klich zasugerował, który trener pomógłby reprezentacji Polski

Mateusz Klich zasugerował, który trener pomógłby reprezentacji Polski fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.tvp.pl

Mateusz Klich w rozmowie ze Sport.tvp.pl dał pewną wskazówkę, kogo widziałby w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

Do końca grudnia selekcjonerem reprezentacji Polski był Czesław Michniewicz, ale jego kontrakt wygasł. W związku z tym rodzima federacja piłkarska szuka nowego szkoleniowca. Zdaniem mediów prezes Cezary Kulesza już niemal na pewno postawi na trenera z zagranicy. Maciej Wąsowski pisał w piątek na łamach Weszlo.com, że faworytem do objęcia stanowiska jest Vladimir Petković.

O sprawę selekcjonera przez Sport.tvp.pl został zapytany Mateusz Klich.

- Miałem w Leeds takiego trenera, który mógłby pomóc reprezentacji... ale nie ja będę decydował - powiedział 32-latek.

Można przypuszczać, że zawodnikowi chodziło o Marcelo Bielsę. Reprezentant Polski współpracował z Argentyńczykiem w Anglii i było to dla niego bardzo owocne. 67-latek jest obecnie wolny.

Klich z kolei właśnie przeniósł się do rywalizującego w MLS DC United.

- Na pewno nie przyjechałem zakończyć kariery. Lubię grać w piłkę i będę grał jeszcze bardzo długo. MLS się rozrasta. Z roku na rok jest coraz lepszą ligą i zawsze chciałem tego spróbować. Nadarzyła się fajna okazja. Nie grałem zbyt dużo w Leeds, a nie lubię siedzieć na ławce. Trafiła się szansa na przyjazd do Waszyngtonu i pracę z wybitnym piłkarzem, jakim jest Wayne Rooney - przyznał Klich (całość TUTAJ).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy! Mateo Kovačić coraz bliżej hitowego transferu w ramach Premier League. Chelsea zgadza się na rozmowy!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy