Matuidi myśli o Premier League

Matuidi myśli o Premier League
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: L'Equipe

Pomocnik Paris Saint-Germain FC Blaise Matuidi poważnie zastanawia się nad przenosinami do ligi angielskiej.

27-latek trafił do aktualnego mistrza Francji w 2011 roku z Saint-Étienne, niemal od razu stając się czołową postacią zespołu. Jednakże już od roku media donoszą, że reprezentant Francji chciałby zmienić otoczenie, a najchętniej przeniósłby się na Wyspy do jednej z czołowych ekip.

Powodem, dla którego Matuidi miałby trafić do Premier League, nie jest wysokość tygodniówki, lecz wyższy poziom sportowy ligi. Pomocnik chciałby zmierzyć się z trudnościami najtwardszych rozgrywek na świecie. Wielu ekspertów uważa, że zarówno jego charakter, jak i warunki fizyczne są odpowiednie na boiska Premier League.

Paris Saint-Germain z pewnością będzie oczekiwać sporych pieniędzy za jednego ze swoich najlepszych zawodników i wydaje się, że tylko Manchester United, Manchester City oraz Chelsea mogłyby sprostać tym wymaganiom. Matuidi w bieżącym sezonie wystąpił w 38 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, notując jedno trafienie oraz trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy