Maurizio Sarri obejmie 16-krotnego mistrza kraju?!

2024-04-18 10:04:39; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Maurizio Sarri obejmie 16-krotnego mistrza kraju?! Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: fotospor.com

Maurizio Sarri znalazł się na celowniku Beşiktaşu - informuje fotospor.com. 16-krotny mistrz Turcji niedawno zwolnił Fernando Santosa.

Beşiktaş to w tym sezonie spore rozczarowanie. Zatrudniony w styczniu Fernando Santos okazał się ogromnym niewypałem ze strony klubowych działaczy. Wielkie transfery w zimowym oknie na niewiele się zdały.

Drużyna prowadzona przez 69-latka radziła sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Do tego stopnia, że Portugalczyk kilka dni temu pożegnał się z posadą. Prowadził wspomniany klub raptem w 16 spotkaniach.

Schedę po nim Serdar Topraktepe, ale jest to tylko rozwiązanie tymczasowe.

Na razie nie wiadomo, kto finalnie zastąpi byłego selekcjonera reprezentacji Polski, choć na horyzoncie pojawiła się ciekawa kandydatura w postaci Maurizio Sarriego - donosi fotospor.com.

Zdaniem tego źródła wkrótce we Florencji ma dojść do spotkania wiceprezesa 16-krotnego mistrza Turcji z włoskim szkoleniowcem.

Obecnie nie wiadomo jednak, czy 65-latek przystanie na tę propozycję, czy też poczeka na coś innego. Ostatnie doniesienia sugerują, że Sarri odrzucił możliwość prowadzenia AC Milanu od przyszłego sezonu.

Były trener między innymi Juventusu, Chelsea oraz Napoli, szuka pracy od 13 marca. Wtedy rozstał się z Lazio.

Największe sukcesy Włocha to mistrzostwo Włoch oraz Liga Europy.

Zawodnikiem klubu ze Stambułu jest była gwiazda Legii Warszawa, Ernest Muçi.