Mbappe dolewa oliwy do ognia i sugeruje odejście z PSG. „Czas na więcej odpowiedzialności”

Mbappe dolewa oliwy do ognia i sugeruje odejście z PSG. „Czas na więcej odpowiedzialności” fot.
Paweł Machitko
Źródło: beIN Sports

Kylian Mbappé zaskoczył swoimi słowami podczas ceremonii wręczenia nagród za sezon 2018/2019 w Ligue 1.

20-letni atakujący został uznany najlepszym piłkarzem ligi. W przemówieniu podczas odbierania trofeum Mistrz Świata podkreślił, że nie ma zamiaru spocząć na laurach.

- To szczególny dla mnie moment, punkt zwrotny mojej kariery. To czas na wzięcie większej odpowiedzialności. Może w PSG, może gdzieś indziej... - wyznał szczerze.

Przepytywany później nie miał zamiaru wycofać się ze słów. - To był moment na powiedzenie tego. Kiedy coś mówię, tak też myślę. Jeśli ten nowy etap nastąpi w PSG, to dobrze, ale jeśli gdzie indziej - przyjdzie czas na nowe wyzwanie.

Należy przy tym pamiętać, że Francuz od dłuższego czasu wiązany jest z przeprowadzką do Realu Madryt, którego kibicem był jako dziecko. Jego ewentualna przeprowadzka oznaczałaby światowy rekord transferowy, bo już PSG zapłaciło za niego AS Monaco 180 milionów euro.

Mbappé w kończącym się sezonie Ligue 1 strzelił 32 bramki i zaliczył dziewięć asyst w 28 meczach. Do tego dorzucił cztery trafienia i pięć asyst w ośmiu spotkaniach Ligi Mistrzów.

Umowa gwiazdora z PSG obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy