Mbappé po wygranej z Manchesterem United

Mbappé po wygranej z Manchesterem United fot. Paris Saint Germain
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

Kylian Mbappé zabrał głos po wtorkowym zwycięstwie Paris Saint-Germain z Manchesterem United.

PSG pokonało „Czerwone Diabły” w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 2:0. Gole dla paryżan strzelili Presnel Kimpembe i właśnie Mbappé. Przy obu trafieniach asystował Ángel Di María.

- Zbliżyliśmy się do ćwierćfinału, co oczywiście cieszy, ale zostało jeszcze drugie spotkanie. W najbliższych tygodniach będziemy się do niego jak najlepiej przygotowywali, by pokazać, że jesteśmy gotowi na ten krok.

- Do poprawy na pewno jest to, jak prezentowaliśmy się w ostatnich 20 minutach. Byliśmy zbyt zmęczeni.


- Graliśmy w nowym zestawieniu i zajęło nam nieco czasu, by się do niego przystosować. Na boisku było sporo pomocników, a niewielu napastników. W drugiej połowie udało się jednak zdobyć bramkę, a potem drugą.

- Trener mówił mi, że nie będę otrzymywał tak wielu piłek jak zawsze. Jednocześnie tłumaczył, bym za często się nie cofał. To było trudne. Uczę się nowej roli. Strzeliłem jednak gola i wygraliśmy.

- Mogłem zdobyć bramkę numer trzy, która moim zdaniem zakończyłaby sprawę. Postaram się trafić do siatki w drugim meczu.

- Neymar jest niezwykle istotny dla zespołu. Cavani - fundamentalny. W piłkę gra się jednak na murawie i my to dzisiaj pokazaliśmy - powiedział Mbappé.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy