Media: Manchester City mógł mieć Dybalę, ale zdecydował się na inny transfer

Media: Manchester City mógł mieć Dybalę, ale zdecydował się na inny transfer
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Mirror

Jak sugerują brytyjskie media, Manchester City mógł kupić w 2015 roku Paulo Dybalę, ale koniec końców zdecydował się na inny transfer.

Ponad dwa lata temu, gdy Argentyńczyk występował jeszcze w Palermo, „puszczał oczko” w swoich wypowiedziach zarówno do „The Citizens”, jak i Barcelony. Angielskie media podają, że jego przenosiny na Wyspy faktycznie były możliwe. Zimą 2015 roku klub z niebieskiej części Manchesteru zdecydował się jednak kupić zamiast niego Wilfrieda Bony'ego, za którego zapłacono Swansea City niecałe 28 milionów funtów.


Dybala, który już wtedy był oczywiście smakowitym kąskiem pozostał wtedy w Palermo, skąd pół roku później przeniósł się do Juventusu. „Stara Dama” zaoferowała za niego drużynie z Sycylii 33 miliony euro.

Bony z kolei raczej nie oczarował kibiców z Etihad. Do tej pory 28-latek zanotował w sumie 46 występów w koszulce „The Citizens”, w których strzelił 11 goli.

Latem został z kolei wypożyczony do Stoke City. Jego bilans w tymczasowym klubie to 11 meczów i dwie bramki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót! Cristiano Ronaldo zaplanował ostatnie lata kariery?! Celem wielki powrót!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy