MEDIA: Napastnik z Ligue 1 blisko Legii

MEDIA: Napastnik z Ligue 1 blisko Legii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Foot RDC

Portal Foot RDC pisze o możliwym transferze Firmina Mubele do Legii Warszawa.

24-letni napastnik Toulouse jest bliski opuszczenia francuskiego klubu. Zdaniem powyższego źródła nowym zespołem 45-krotnego reprezentanta Republiki Demokratycznej Konga będzie najprawdopodobniej właśnie Legia. Choć atakującym interesuje się również m.in. Bursaspor, ten woli podobno przenieść się do Polski.

Mubele trafił do Toulouse w zeszłym roku za pięć milionów euro z Rennes (na początku był wypożyczony). W trwającym sezonie rozegrał on 10 meczów w Ligue 1, ani razu nie trafiając do siatki. W sumie w lidze francuskiej napastnik zanotował 55 występów, zdobył dziewięć bramek i zaliczył cztery asysty.

Wcześniej 24-latek był zawodnikiem Vita Club oraz Al Ahli Ad-Dauha.

Foot RDC pisze wręcz, że Mubele trafi do Legii w tym tygodniu. Doniesienia te trzeba jednak brać z pewnym dystansem. Przede wszystkim, francuskie media są zdania, iż napastnik przejdzie jednak do Bursasporu. Po drugie, w kontekście jego transferu do mistrza Polski padła suma dwóch milionów euro, co na ten moment jest kwotą mało realną.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy