Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub

Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub fot. kivnl / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Memphis Depay zdecydował się na zaakceptowanie możliwości kontynuowania kariery piłkarskiej w Barcelonie - poinformował Fabrizio Romano.

Ofensywny zawodnik postanowił już jakiś czas temu nie przedłużać wygasającej współpracy z Olympique'em Lyon.

Z kolei francuski klub odrzucił możliwość przedwczesnego rozstania ze swoją gwiazdą przed startem i w trakcie ostatniego sezonu, godząc się w ten sposób na jego odejście na zasadzie wolnego transferu.

W zaistniałej sytuacji 27-latek stał się bardzo łakomym kąskiem do zgarnięcia dla czołowych europejskich zespołów. Spośród nich najpoważniejsze zainteresowanie usługami Memphisa Depaya przejawiały FC Barcelona czy Juventus, które w ostatnich tygodniach toczyły zażarty bój o względy reprezentanta Holandii.

Fabrizio Romano przekonuje, że zwycięsko z tej potyczki wyszła „Duma Katalonii”, która w przeciągu kilku najbliższych dni powinna sfinalizować całą operację.

Wspomniany dziennikarz uważa, że obecnie prawnicy ofensywnego zawodnika analizują szczegółowo warunki umowy i jeżeli nie znajdą w niej niczego niepokojącego, to 27-latek zwiąże się z ekipą z Camp Nou najprawdopodobniej do 30 czerwca 2024 roku.

Depay miał już od pewnego czasu ustalone najważniejsze punkty indywidualnego kontraktu z Barceloną, której szyki starała się pokrzyżować „Stara Dama” poprzez zagwarantowanie piłkarzowi zdecydowanie wyższych zarobków, nawet o 3 miliony euro rocznie więcej.

Holender nie dał się jednak skusić pieniędzmi, ponieważ był bardzo mocno nastawiony na ponowne nawiązanie współpracy z Ronaldem Koemanem, który otrzymał zapewnienie o dalszym prowadzeniu klubu w nadchodzących rozgrywkach.

Środkowy napastnik, mogący także występować na obu skrzydłach, podpisze zapewne umowę z „Dumą Katalonii” na zgrupowaniu kadry, ponieważ selekcjoner Frank de Boer zabronił swoim graczom opuszczania jej do czasu zakończenia udziału „Oranje” w EURO 2020. Wcześniej w podobny sposób swoją przeprowadzkę do Paris Saint-Germain sfinalizował Georginio Wijnaldum.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy