Memphis Depay w styczniu naprawdę może odejść z FC Barcelony. Gigant nawiązał kontakt

Memphis Depay w styczniu naprawdę może odejść z FC Barcelony. Gigant nawiązał kontakt fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Florian Plettenberg [Twitter]

FC Barcelona nie wiąże przyszłości z Memphisem Depayem. Zainteresowanie Holendrem przejawia Manchester United, a pierwsze kontakty już miały miejsce - przekazał Florian Plettenberg.

Zatrzymanie środkowego napastnika przez „Blaugranę” było na rękę Xaviemu, który nie wyobrażał sobie sezonu bez dwóch piłkarzy na tę pozycję.

Kontuzja 28-latka sprawiła, że hiszpański trener dostrzegł inne opcje, a zawodnik przestał być w zasadzie potrzebny. Doszła również chęć wzmocnienia innych obszarów boiska, jak prawa strona obrony czy środek pola.

Dziś, na kilka miesięcy przed wygaśnięciem umowy, wydaje się, że koniec jest nieunikniony. Bardzo prawdopodobne staje się rozstanie już w styczniu.

Według Floriana Plettenberga etatowego reprezentanta Holandii w swojej drużynie chce mieć Erik ten Hag. Co więcej, kontakty między stronami są płynne.

Jeśli przeprowadzka doszłaby do skutku, mówilibyśmy o powrocie Memphisa Depaya na Old Trafford. Grał on bowiem tam przed dołączeniem do Olympique’u Lyon, skąd przybył do stolicy Katalonii.

Uczestnik Mistrzostw Świata 2022 nie najlepiej wspomina przygodę z „Czerwonymi Diabłami”. Wobec niespełnionych oczekiwań jego przygoda z MU dobiegła końca już po półtora roku. Mając to na uwadze, Depay ma coś do udowodnienia kibicom angielskiej ekipy.

Piąta siła Premier League aktualnie poszukuje następcy Cristiano Ronaldo, który w ostatnich dniach rozwiązał swój kontrakt.

Inni kandydaci to Victor Osimhen z SSC Napoli oraz Jonathan David z Lille OSC.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy