Michniewicz odchodzi z reprezentacji Polski U-21. Wyznaczono już jego następcę

Michniewicz odchodzi z reprezentacji Polski U-21. Wyznaczono już jego następcę fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kanał Sportowy

Jak poinformował Tomasz Smokowski, Czesław Michniewicz ma przed sobą ostatni mecz w roli selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Według dziennikarza Kanału Sportowego jego miejsce zajmie Jacek Magiera.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, 50-latek żegna się z kadrą narodową, by skupić się w pełni na trenowaniu Legii Warszawa. Smokowski zauważa, że właściwie już teraz nie jest on selekcjonerem, ale mimo to wcieli się w tę rolę jeszcze jutro, gdy „Biało-Czerwoni” zmierzą się z Bułgarią.

– Dowiadujemy się, że Czesław Michniewicz nie jest już trenerem reprezentacji Polski drużyny młodzieżowej – wyjawił dziennikarz przez długie lata współpracujący ze stacją CANAL+.

Według niego wyznaczono już następcę szkoleniowca, który karierę rozpoczął na początku XXI wieku.

– Jak rozumiem, Jacek Magiera poprowadzi reprezentację Polski w meczu z Łotyszami – uzupełnił.

Michniewicz z kadrą U-21 pracuje od lipca 2017 roku. To właśnie on poprowadził ją na Mistrzostwach Europy do lat 21 we Włoszech, a w ostatni piątek jego podopieczni przegrali z Serbią na wyjeździe 0:1.

Z kolei wspomniany Magiera od zaledwie kilku miesięcy odpowiada za wyniki reprezentacji Polski U-19 (wcześniej prowadził drużynę do lat 20) i jeśli informacje się potwierdzą, zanotuje on szybki przeskok.

Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że na zmianę zapowiadało się już od 21 września, kiedy to ogłoszono nazwisko nowego trenera „Wojskowych”. Zbigniew Boniek wypowiedział się sceptycznie o dzieleniu funkcji i od tego czasu trwało odliczanie, które oficjalnie ma zakończyć się jutro.

Polska z Łotwą zmierzy się 17 listopada.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy