Mino Raiola: Keylor Navas? Nie ma mowy o rywalizacji z Gigio

Mino Raiola: Keylor Navas? Nie ma mowy o rywalizacji z Gigio fot. Paris Saint-Germain
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Rai Sport

Ginalugi Donnarumma tego lata zamienił AC Milan na Paris Saint-Germain i jak na razie przegrywa rywalizację z Keylorem Navasem o miejsce w podstawowym składzie. Mino Raiola, agent bramkarza, nie ma jednak wątpliwości, że taki stan rzeczy nie utrzyma się długo.

Utalentowany Włoch w 2017 roku roku był o krok od zmiany pracodawcy. Wówczas najwięcej mówiło się o Realu Madryt, który dostrzegł szansę ubicia doskonałego interesu. Ostatecznie jednak, po presji ze strony kibiców, gracz podpisał nowy kontrakt z „Rossonerimi”.

Porozumienie obowiązywało do 30 czerwca i choć strony prowadziły stosowne negocjacje w sprawie jego przedłużenia, tak się nie stało. Ostatecznie 22-latek na mocy wolnego transferu trafił na Parc des Princes. Tu, tak jak przed kilkoma laty, ponownie pojawiły się głosy, że wybiera on pieniądze zamiast kontynuowania kariery w ekipie, której jest wychowankiem. Mino Raiola broni jednak swojego klienta, dosadnie uzasadniając jego wybór.

– Osobiście przykro mi z powodu sposobu, w jaki Gigio został potraktowany. Dokonał życiowego wyboru, nie widzę tu żadnej zdrady. Mógł odejść cztery lata temu i tego nie zrobił – zauważył.

W grze o podpis bramkarza był między innymi Juventus.

– Czy był blisko Juventusu? Myślę, że Juventus wciąż żałuje, że go nie pozyskał. I to nie tylko Juventus… – wyznał.

Najlepszy piłkarz EURO 2020 musiał przepracować przyśpieszony okres przygotowawczy do sezonu. To dało przewagę Keylorowi Navasowi, który od początku rozgrywek ustąpił miejsca Włochowi tylko raz. Mauricio Pochettino zaznacza cały czas, że nie podjął żadnej wiążącej decyzji i zamierza stawiać w każdym meczu na zawodnika będącego w najwyższej dyspozycji. Raiola uważa jednak, że już teraz rolę zwycięzcy można przyznać Gianluigiemu Donnarummie.

– Keylor Navas? Nie ma mowy o rywalizacji. Gigio będzie podstawowym bramkarzem – oświadczył.

36-krotny reprezentant Włoch, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie 215 występów w samej Serie A.

***

Mino Raiola o przyszłości Paula Pogby. Dwie potencjalne ścieżki

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy