Mirabelli: VAR zmieniłby oblicze meczu!

Mirabelli: VAR zmieniłby oblicze meczu! fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: AC Milan

Dyrektor sportowy AC Milan, Massimiliano Mirabelli, stwierdził, że rewanżowe starcie jego klubu z Arsenalem zakończyłoby się inaczej gdyby był dostępny VAR.

Czwartkowe spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1 dla Arsenalu, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału Pucharu Europy. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, gdyż „Kanonierom” przyznano bardzo wątpliwy rzut karny, który doprowadził do remisu 1-1. W tej sprawie postanowił udzielić głosu dyrektor sportowy Milanu, Massimiliano Mirabelli.

- Nie byliśmy gorsi od Arsenalu, dlatego końcowy wynik pozostawia ogromny niesmak. Jestem dumny z chłopaków, ponieważ mocno walczyli i zaprezentowali się bardzo dobrze - powiedział. - Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwymi mediolańczykami i możemy równać się z wielkimi europejskimi klubami.

- Jeśli w meczu byłby dostępny VAR, to zakończyłby się innym rezultatem. Nie chcę przedstawiać Milanu jako ofiary, jednak niektóre decyzje powinny zostać zweryfikowane po obejrzeniu powtórki. Mam nadzieję, że UEFA zastanowi się nad wprowadzeniem VAR-u do rozgrywek, ponieważ widać na przykładzie Włoszech, że sprawdza się znakomicie - dodał Mirabelli.

Aktualnie wiadomo, że technologia powtórek na pewno nie zostanie wprowadzona do rozgrywek europejskich w przyszłym sezonie, lecz niewykluczone, że uda się to zrealizować w późniejszym czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy