Mirabelli: VAR zmieniłby oblicze meczu!

Mirabelli: VAR zmieniłby oblicze meczu! fot. Transfery.info
Wojtek Smoch
Wojtek Smoch
Źródło: AC Milan

Dyrektor sportowy AC Milan, Massimiliano Mirabelli, stwierdził, że rewanżowe starcie jego klubu z Arsenalem zakończyłoby się inaczej gdyby był dostępny VAR.

Czwartkowe spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1 dla Arsenalu, dzięki czemu awansował do ćwierćfinału Pucharu Europy. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, gdyż „Kanonierom” przyznano bardzo wątpliwy rzut karny, który doprowadził do remisu 1-1. W tej sprawie postanowił udzielić głosu dyrektor sportowy Milanu, Massimiliano Mirabelli.

- Nie byliśmy gorsi od Arsenalu, dlatego końcowy wynik pozostawia ogromny niesmak. Jestem dumny z chłopaków, ponieważ mocno walczyli i zaprezentowali się bardzo dobrze - powiedział. - Pokazaliśmy, że jesteśmy prawdziwymi mediolańczykami i możemy równać się z wielkimi europejskimi klubami.

- Jeśli w meczu byłby dostępny VAR, to zakończyłby się innym rezultatem. Nie chcę przedstawiać Milanu jako ofiary, jednak niektóre decyzje powinny zostać zweryfikowane po obejrzeniu powtórki. Mam nadzieję, że UEFA zastanowi się nad wprowadzeniem VAR-u do rozgrywek, ponieważ widać na przykładzie Włoszech, że sprawdza się znakomicie - dodał Mirabelli.

Aktualnie wiadomo, że technologia powtórek na pewno nie zostanie wprowadzona do rozgrywek europejskich w przyszłym sezonie, lecz niewykluczone, że uda się to zrealizować w późniejszym czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy