Mistrzostwa Świata 2026: To tam zostanie rozegrany finał mundialu. Potwierdzono datę [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata 2026: To tam zostanie rozegrany finał mundialu. Potwierdzono datę [OFICJALNIE]
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: FIFA

Światło dzienne ujrzał oficjalny terminarz Mistrzostw Świata 2026. Poznaliśmy datę oraz stadion, na którym zostanie rozegrane finałowe starcie.

Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w 2026 roku, będą wyjątkowe oraz nietypowe pod kilkoma względami.

Pierwszym aspektem jest rekordowa liczba 48 drużyn, które wezmą udział w rywalizacji. Od 1998 roku na mundialu nieprzerwanie występowały 32 reprezentacje, a więc jest to całkiem spora różnica.

Kolejną nowością jest system organizacji, który w 2026 roku zapowiada rywalizację w trzech różnych krajach, a będą to Stany Zjednoczone, Meksyk oraz Kanada.

Spotkania początkowo rozgrywane będą na szesnastu różnych stadionach. Sytuacja ta zmieni się od ćwierćfinałów, bowiem od tego etapu wszystkie pojedynki odbędą się wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

Mecz otwierający turniej zostanie rozegrany 11 czerwca na Estadio Azteca w Meksyku.

Wśród głównych faworytów do ugoszczenia finalistów były wymieniane trzy obiekty - MetLife Stadium w New Jersey, AT&T Stadium w Arlington w Teksasie oraz SoFi Stadium w Los Angeles.

Teraz oficjalnie już wiemy, że finałowe starcie odbędzie się 19 lipca na MetLife Stadium, który znajduje się w amerykańskim mieście East Rutherford w stanie New Jersey.

Swego czasu na tym obiekcie mecze rozgrywała drużyna piłkarska New York Red Bulls oraz dwa zespoły futbolu amerykańskiego New York Giants i New York Jets.

Konieczne będzie jednak zmniejszenie miejsc siedzących po to, by poszerzyć boisko do wymiarów zgodnych z wytycznymi FIFA. Po przebudowie stadion pomieści łącznie około 80 tysięcy widzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Motor Lublin będzie zmuszony zmienić trenera?! Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy