Modrić po rozgromieniu Argentyny 3:0

Modrić po rozgromieniu Argentyny 3:0 fot. Transfery.info
Źródło: AS I Marca

W czwartek Chorwacja pokonała w spotkaniu grupy D Mistrzostw Świata Argentynę aż 3:0. Co po ostatnim gwizdku miał do powiedzenia Luka Modrić?

Gwiazdor Realu Madryt zanotował kapitalny występ, strzelając drugą bramkę do Chorwatów. Willy'ego Caballero pokonał pięknym uderzeniem z dystansu, a po ostatnim gwizdku uznano go graczem meczu.

- Wyszliśmy na to spotkanie z nastawieniem, że możemy je wygrać i pokazaliśmy to na murawie. Musieliśmy zagrać bardzo dobrze i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Nasza gra była świetnie zorganizowana. Staraliśmy się odciąć Mascherano i kilku innych zawodników. Niezwykle istotny był początek, ponieważ, gdy już złapaliśmy rytm, szło nam dobrze. Myślę, że od pierwszych minut prezentowaliśmy się lepiej od rywala.

- Messi jest znakomitym piłkarzem, ale w piłce nie zdziałasz niczego sam. Futbol jest grą zespołową i nawet wielki zawodnik potrzebuje wsparcia - powiedział Modrić.

Porażka z Chorwacją sprawiła, że Argentyna przed ostatnią kolejką fazy grupowej, mając tylko punkt na koncie, znalazła się pod ścianą. Niezwykle istotny w kontekście jej dalszej gry na turnieju będzie wynik piątkowego meczu Nigeria - Islandia.