„Mogliśmy mieć Lewandowskiego, ale...”

„Mogliśmy mieć Lewandowskiego, ale...”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Były trener Genoi, Gian Piero Gasperini, zdradził, że Robert Lewandowski był o krok od transferu do Serie A.

"Lewy", będąc jeszcze piłkarzem Lecha Poznań,  wzbudzał spore zainteresowanie klubów z całej Europy. Ostatecznie napastnik wybrał ofertę Borussii Dortmund, ale niewiele brakowało, a trafiłby do Serie A. Ówczesny trener Genoi wyznał, że Polak wywarł na nim dobre wrażenie podczas testów, lecz prezydent klubu, Enrico Preziosi, miał zgoła inne zdanie.

- Kiedy opuścił nas Diego Milito, Lewandowski przyjechał na okres próbny wraz z Rodrigo Palacio, później niemal straciliśmy obu. To jest dowód, że prezydent "Rossoblu", Enrico Preziosi, zwyczajnie nie rozumie piłki nożnej - powiedział trener, który przed sezonem objął Atalantę.

Sytuacja miała miejsce w 2009 roku, po tym jak Genuę na Mediolan zamienił późniejszy triumfator Ligi Mistrzów, Diego Milito. Ostatecznie "Grifone" zdecydowali się na zakontraktowanie Rodrigo Palacio, a Lewandowski spędził kolejny sezon w Ekstraklasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy