Mourinho skusi się na lukratywną ofertę? The Telegraph: Rozmowy trwają

Mourinho skusi się na lukratywną ofertę? The Telegraph: Rozmowy trwają
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Telegraph

Jak donosi „The Telegraph”, José Mourinho prowadzi rozmowy z Hui Ka Yanem w sprawie podjęcia pracy w Chinach.

Hui Ka Yan jest prezesem Evergrande Group, do której należy Guangzhou Evergrande - siedmiokrotny mistrz Chin. Wszystko wskazuje na to, że jeden z najbogatszych ludzi w swoim kraju chce zatrudnić w klubie Mourinho. Podobno istnieje również temat objęcia przez „The Special One” reprezentacji Chin.

Chińczycy od dłuższego czasu ściągają do siebie znane nazwiska. Nawiązanie współpracy z Mourinho byłoby jednak absolutnym hitem. Na razie nie wiadomo, jak dokładnie Portugalczyk zapatruje się na taki ruch, ale Chińczycy z całą pewnością posiadają odpowiednie argumenty finansowe, by go do niego przekonać.

Ostatnim miejscem pracy Mourinho był Manchester United. „The Special One” pożegnał się z nim pod koniec zeszłego roku. 56-latek przyznał niedawno, że chciałby wkrótce objąć drużynę narodową.

- Chcę rywalizować w nowych rozgrywkach. Myślę o Mistrzostwach Świata i Europy. Już od dłuższego czasu biorę to pod uwagę i mam ochotę podjąć taką przygodę. Aktualnie bardziej widzę siebie właśnie w reprezentacji niż w kolejnym klubie - powiedział.

Dodajmy, że trenerem Guangzhou Evergrande jest obecnie Fabio Cannavaro, a selekcjonerem reprezentacji Chin - Marcelo Lippi. Zajmuje ona 73. miejsce w rankingu FIFA.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy