Moyes: Arnautović musi nauczyć się gry zespołowej

Moyes: Arnautović musi nauczyć się gry zespołowej
Redakcja
Redakcja
Źródło: Daily Mail

Nowy menadżer West Hamu United David Moyes chwali umiejętności Marko Arnautovicia, ale zaznacza, że musi się nauczyć gry zespołowej.

W niedzielnym meczu z Watfordem w 12. kolejce Premier League, David Moyes zadebiutuje w roli menadżera West Hamu United. Niepewny jest występ w tym spotkaniu bohatera rekordowego transferu „Młotów” z zeszłego lata - Marko Arnautovicia. Londyński klub zapłacił za 28-letniego Austriaka 23 miliony funtów, jednak jak dotąd były piłkarz Stoke nie prezentował się na miarę swoich możliwości. 

- Nie mogę oczywiście komentować jego wcześniejszych występów. Mogę tylko polegać na tym, co mi przekazano, a wszyscy zgodnie uważają, że Marko Arnautović nie dorównuje na razie do standardów, które wyznaczył w Stoke - mówił o nowym nabytku West Hamu David Moyes. Ponadto wskazał, który element gry skrzydłowy będzie musiał poprawić, aby liczyć na regularną grę za kadencji Szkota.

- Oglądałem wiele jego meczów w Stoke i wyglądał mi na piłkarza tego typu, przeciwko któremu nigdy nie chcesz grać jako obrońca. Ze względu na jego siłę, dynamikę i możliwości. Ale on musi więcej myśleć o drużynie. To co widziałem sugeruje, że nie ma tego we krwi. I szczerze mówiąc, nie jest też jedynym zawodnikiem, wobec którego mam takie zarzuty. 

Zbliżający się debiut Moyesa w nowej roli będzie jednocześnie jego 500. meczem na ławce trenerskiej Premier League. Szkot nie kryje, że chciałby dobić do tysiąca, jednak jego zdaniem będzie to trudne z powodu coraz mniejszej cierpliwości i zaufania do trenerów, we współczesnej piłce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego napastnika. Karol Podliński trafił do „Miedziowych” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Luís Rocha zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Czas na Cracovię [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Legia Warszawa: Szybko poszło. José Kanté niebawem w nowym klubie Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Chelsea - Atlético Madryt ostatecznie w... Londynie [OFICJALNIE] Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Haaland podziwia Lewandowskiego. „On jest szalony, po prostu szalony” Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE] Dan Petrescu znów do wzięcia. Rumun zwolniony po 44 dniach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy