MŚ 2022 odebrane Katarowi?!

MŚ 2022 odebrane Katarowi?!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Bild

Członek Komitetu Wykonawczego FIFA Theo Zwanziger stwierdził, że mundial w 2022 roku zostanie odebrany Katarowi ze względu na panujący tam gorący klimat.

- Uważam, że ostatecznie Mistrzostwa Świata w 2022 roku nie odbędą się w Katarze. Przybędą tam kibice z czterech stron świata, którzy będą zmartwieni upałami. Lekarze stwierdzili, że nie są w stanie zaakceptować odpowiedzialności w związku z turniejem rozgrywanym w takich warunkach. Można zmniejszyć temperaturę na stadionach, ale przecież mistrzostwa odbywają się nie tylko na nich - powiedział Niemiec.
 
- Tak jak powiedział pan Zwanziger, to jego osobista opinia - odpowiedział rzecznik FIFA zapytany przez agencję AFP.
 
Oficjele z Kataru twierdzą, że są w stanie na tyle schłodzić stadiony, tereny treningowe i strefy kibiców, żeby nie było to szczególnym problemem. Z drugiej strony pozostają wątpliwości, co z innymi aktywnościami podczas tego mundialu, gdy temperatury przekroczą 40 stopni Celsjusza.
 
Słowa działacza z Niemiec należy traktować z dystansem, jednak wszystko wskazuje na to, że większym problemem w dyskusji nad odebraniem organizacji Katarowi jest klimat, a nie korupcja, tak szeroko opisywana w ostatnich tygodniach.
 
Ostateczna decyzja, co do działań podjętych w związku z klimatem w Katarze, zostanie ogłoszona w marcu 2015 roku.
Więcej na temat: MŚ 2022 Mistrzostwa Świata

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy