MSV Duisburg bez licencji na grę w 2.Bundeslidze

MSV Duisburg bez licencji na grę w 2.Bundeslidze
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Bild

Trybunał Niemieckiej Federacji Piłkarskiej nie przyznał licencji drużynie MSV Duisburg na grę w kolejnym sezonie 2.Bundesligi. Decyzja jest ostateczna.

Mimo, że drużyna MSV Duisburg zajęła jedenastą pozycję na koniec sezonu 2.Bundesligi to nie utrzyma się w rozgrywkach. Wszystko przez problemy finansowe, które spowodowały, że trybunał DFB nie przyznał popularnym "Źrebakom" licencji na grę w kolejnym sezonie na zapleczu Bundesligi. Według niemieckiego "Kickera" podstawą do nie przyznania licencji jest "realne zagrożenie niewypłacalności". 

Decyzja Niemieckiej Federacji Piłkarskiej jest ostateczna. W miejsce Duisburga w rozgrywkach 2.Bundesligi występować będzie drużyna SV Sandhausen (17. miejsce w minionym sezonie), która początkowa spadła do trzeciej ligi.

Dalsze plany MSV nie są jeszcze znane. Klub najprawdopodobniej przedstawi je w najbliższy czwartek.

Więcej na temat: MSV Duisburg Niemcy SV Sandhausen

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy