Mundo Deportivo: Nowy długoterminowy cel Barcelony

Mundo Deportivo: Nowy długoterminowy cel Barcelony
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

„Mundo Deportivo” pisze o zainteresowaniu Barcelony Issą Diopem.

Obecny sezon jest dla 21-letniego obrońcy trzecim, w którym regularnie występuje on w Ligue 1 w barwach Toulouse. Reprezentant Francji U-21 cały czas robi postępy i mimo młodego wieku imponuje dojrzałością w grze. Nie bez przyczyny w ostatnim czasie wybiega on na murawę z opaską kapitańską na ramieniu (a w sumie zaliczył już 80 występów w pierwszym zespole Toulouse).

Barcelona bacznie śledzi poczynania utalentowanego stopera. Jak podkreślają hiszpańscy dziennikarze, „Duma Katalonii” wcale nie musi jednak już teraz zacząć zabiegać o jego podpis. 21-latek jest dla nich celem długoterminowym. Liderzy LaLiga doskonale zdają sobie sprawę z potencjału mającego senegalskie korzenie zawodnika, ale niewykluczone, że zaczną działać dopiero za jakiś czas. W tym miejscu warto podkreślić, że umowa Diopa z Toulouse jest ważna do 30 czerwca 2020 roku.

Katalończycy muszą oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że o transferze obrońcy myślą również inne kluby. Wśród nich wymienia się Arsenal, Tottenham, Inter oraz... Real Madryt, z którym Barcelona rywalizowała już o podpisy wielu piłkarzy.

Dodajmy, że dziadek młodego gracza, Labysse Diop, był pierwszym piłkarzem z Senegalu, który trafił do Ligue 1.  


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy