Mutumba marzy o Premier League

Mutumba marzy o Premier League fot. Transfery.info
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Sky Sports

Czy ziszczą się marzenia Martina Mutumby o grze w Premier League? Gwiazda AIK Solna przyznała, że chciałaby kontynuować swoją karierę w jednym z angielskim zespołów.

Kontrakt Martina Mutumby z AIK wygasa za dwa miesiące. Urodzony w Szwecji, ale reprezentujący Ugandę zawodnik ma nadzieję, że trafi do jednego z klubów Premier League jeszcze tego lata. Mutumba zwrócił na siebie uwagę angielskich zespołów wspaniałym występem w przedsezonowym meczu towarzyskim pomiędzy AIK a Manchesterem United.

W wywiadzie dla Sky Sports Mutumba przyznał, że w 2008 roku był bardzo blisko transferu do Crystal Palace. – Już w dzieciństwie marzyłem, by kiedyś zagrać w Anglii. Dorastałem oglądając angielskie mecze w Szwecji i czuję, że przyszedł czas, by spróbować swoich sił w Anglii. W 2008 roku prawie zostałem piłkarzem Crystal Palace, jednakże do transferu nie doszło z wielu powodów.

28-letni skrzydłowy nie ukrywa, że oferty pochodzące z klubów występujących w Premier League z pewnością weźmie pod uwagę w pierwszej kolejności. – Mój kontrakt wygasa za dwa miesiące, potem stanę się wolnym zawodnikiem, wierzę, że są kluby, które wykazują zainteresowanie moja osobą. Jeśli przeniosę się do Anglii to będzie to wielki news w Ugandzie, ponieważ angielska piłka jest tam niezwykle popularna. Czekam na oferty, Anglia na pewno będzie moim pierwszym wyborem - zakończył Martin Mutumba. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Dawid Kownacki z szansą na duży transfer! Może zagrać w Lidze Mistrzów  Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy