Nagła śmierć Godeta Masengo

Nagła śmierć Godeta Masengo fot. TP Mazembe
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TP Mazembe

Kongijskie TP Mazembe poinformowało o nagłej śmierci 27-letniego Godeta Masengo. Ciało prawego defensora zostało odnalezione w jego mieszkaniu.

27-letni obrońca z Demokratycznej Republiki Konga zmarł nagle w poniedziałek wieczorem we własnym mieszkaniu. Wcześniej u Masengo nie wykryto żadnych zdrowotnych problemów.

Zawodnik od 2019 roku występował dla TP Mazembe, a więc czołowej drużyny tamtejszej ekstraklasy i pięciokrotnego zdobywcy Afrykańskiej Ligi Mistrzów. W swojej krótkiej karierze miał okazję jeszcze grać w CS Don Bosco.

Prezydent klubu Moïse Katumbi złożył rodzinie zawodnika najszczersze kondolencje, wzywając jednocześnie wszystkich mieszkańców Lubumbashi do modlitwy za byłego zawodnika.

„TP Mazembe z głębokim smutkiem przyjęło wiadomość o nagłej śmierci, w  poniedziałek 20/02 wieczorem, Godeta Masengo, swojego prawego obrońcy. Młody człowiek szkolony w Ecofoot Katumbi ewoluował w ramach tej Akademii i przeszedł przez CS Don Bosco przed dołączeniem do naszej pierwszej drużyny” - czytamy w komunikacie zespołu z Lubumbashi.

Przyczyna zgonu wszechstronnego defensywnego piłkarza nie jest jeszcze znana. Ciało zmarłego przebywa obecnie w szpitalu w Don Basco, skąd wkrótce zostanie przetransportowane na pobliski cmentarz. 

Media spekulują, że u Masengo doszło do nagłego zatrzymania akcji serca, gdy ten przebywał sam we własnym mieszkaniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United OFICJALNIE: Aleksandar Prijović odchodzi z Western United Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Puchar Polski: 15-latek między słupkami. Składy na mecz rezerw Legii Warszawa z Ruchem Chorzów, jest transmisja Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE] Cezary Kulesza ze stanowczym stanowiskiem w sprawie decyzji UEFA na temat rosyjskich drużyn. „To jedyna słuszna decyzja” [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy