Najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii chce kupić klub Ligue 1

Najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii chce kupić klub Ligue 1
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: Nice Matin

Sir Jim Ratcliffe, najbogatszy człowiek w Wielkiej Brytanii, pragnie kupić klub z francuskiej Ligue 1 – OGC Nice. Oficjalne zainteresowanie biznesmena zespołem potwierdził rzecznik prasowy jego firmy.

66-letni miliarder ma na swoim koncie wiele zasług, jeśli chodzi o wsparcie finansowe sportu, a jednymi z ostatnich inwestycji są między innymi kupienie szwajcarskiej drużyny piłkarskiej, Lausanne, w 2017 roku, zainwestowanie 110 milionów funtów w Regaty o Puchar Ameryki rok temu oraz kupienie całej zawodowej grupy kolarskiej, „Team Sky”, w ubiegłym miesiącu, przemianowanej później przez samego Ratcliffe’a na „Team INEOS”.

Mężczyzna, którego wartość majątku przekracza 21 miliardów funtów, nie chce jednak poprzestać na tych inwestycjach i zarzucił sieci na zespół prowadzony przez Patricka Vieirę. Pierwsza oferta za klub z francuskiej ekstraklasy miała wpłynąć do jego zarządu już w lutym. Niestety dla angielskiego działacza, opiewająca na 77 milionów funtów propozycja miała zostać odrzucona przez chińsko-amerykańskiego właściciela drużyny z Nicei – Chiena Lee, który jest także właścicielem Barnsley grającego w League One.

Według lokalnej gazety nicejskiej, „Nice-Matin”, Ratcliffe nie zamierza jednak poprzestać na tej ofercie, wysławszy do Francji swojego brata, Roberta, w celu dalszych negocjacji. Nowa propozycja miliardera zostanie przedstawiona tym razem także merowi [odpowiednikowi polskiego burmistrza] Nicei, Christianowi Estrosiemu.

„’INEOS’ potwierdza, że nasz właściciel wyraził zainteresowanie OGC Niceą i odbył wstępne dyskusje z jej właścicielami, ale na tym etapie nie możemy powiedzieć nic więcej” – powiedział rzecznik prasowy „INEOS” dla „Press Association Sport”.

Przypomnijmy, że popularni „Les Aiglons” zajmują obecnie ósme miejsce w Ligue 1, mając zaledwie pięć punktów straty do czwartej, gwarantującej występy w europejskich pucharach pozycji. Do końca sezonu podopiecznym Vieiry pozostało do rozegrania 8 spotkań. Klub jest wyceniany na około 100 milionów funtów.

Sir Jim Ratcliffe jest wieloletnim fanem Manchesteru United, ale był również łączony z wykupieniem części akcji innego klubu z Premier League – Chelsea. W 2018 roku, najbogatszy człowiek Wielkiej Brytanii otrzymał od Królowej tytuł szlachecki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy