Najpierw mistrzostwa do lat 20, potem do lat 21. Pinamonti nie ma dość!

Najpierw mistrzostwa do lat 20, potem do lat 21. Pinamonti nie ma dość! fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | Corriere della Sera

Reprezentacja Włoch U-21 obecnie znajduje się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata. Gdy turniej dobiegnie końca, dla wielu piłkarzy będzie to oznaczało urlop. Na zasłużony odpoczynek poczekać będzie jednak musiał Andrea Pinamonti, kadrowicz U-21

Włosi doskonale spisują się na czempionacie w Polsce i są jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu. Dobra forma piłkarzy nie przeszła uwadze selekcjonera reprezentacji U-21, który postanowił zabrać na Mistrzostwa Europy Andreę Pinamontiego. Kapitan kadry do lat 20 nad Wisłą strzelił już dwa gole, a po zakończeniu imprezy z marszu dołączy na kolejne zgrupowanie, tym razem ze starszym rocznikiem.

Z podobnego zabiegu nie zdecydował się skorzystać Czesław Michniewicz, który ostateczną listę powołań ogłosił już pod koniec maja. Natomiast Luigi Di Biagio w przeciwieństwie do polskiego szkoleniowca postanowił dać sobie furtkę i początkowo podał 26-osobową kadrę zespołu. Teraz skreślił z niej trzech zawodników.

Wracając do Pinamontiego, „Corriere della Sera” spekuluje, że jego udział w turnieju z zespołem do lat 21 jest tylko przystankiem przed powołaniem go do seniorskiej reprezentacji. Plan Roberto Manciniego jest bowiem taki, aby 20-letni napastnik grał w ataku u boku Moise’a Keana.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy