Nakoulma oferowany polskim klubom

Nakoulma oferowany polskim klubom fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Wąsowski

Zgodnie z doniesieniami Macieja Wąsowskiego z „Przeglądu Sportowego” pojawił się temat powrotu 32-letniego Préjuce'a Nakoulmy do Polski.

Do większości klubów ekstraklasy wpłynęły propozycje jednej z agencji menedżerskich. Oferowany jest Prejuce Nakoulma. 32-letni reprezentant Burkina Faso ostatni mecz rozegrał w tureckim Rizesporze 11 maja. Była to minuta w spotkaniu z Galatą. Ciekawe kto się zdecyduje na angaż” - napisał Wąsowski na Twitterze.

Nakoulma trafił do Polski w 2006 roku. Kolejno reprezentował on barwy Granicy Lubycza Królewska, Hetmana Zamość, Stali Stalowa Wola, Górnika Łęczna, Widzewa Łódź i Górnika Zabrze. Występując w tym ostatnim, atakujący z Burkina Faso stał się gwiazdą Ekstraklasy.

W sumie na najwyższym polskim szczeblu rozegrał 95 spotkań. Strzelił 25 goli i zanotował 12 asyst.

W 2014 roku Nakoulma zdecydował się na przeprowadzkę do Mersin İdman Yurdu. Potem był związany jeszcze z Kayserisporem, Nantes i wspomnianym Rizesporem. W Ligue 1 zdobył dziewięć, a w tureckiej ekstraklasie - 16 bramek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy