2024-09-25 17:59:46; Aktualizacja: 2 dni temu
Następny klub Ekstraklasy blisko odpadnięcia z Pucharu Polski. Tym razem się upiekło [WIDEO] Fot. TVP Sport
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: TVP Sport

Piast Gliwice po wygranym konkursie rzutów karnych w wyjazdowym meczu z Hutnikiem Kraków awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.

Ekipa ze stolicy Małopolski przystępowała do tego spotkania jako czwarty zespół II ligi. W rundzie wstępnej pokonała zaś rezerwy Zagłębia Lubin 4:1. Natomiast Piast Gliwice w Ekstraklasie zajmuje aktualnie szóstą pozycję, mając w dorobku 15 punktów po dziewięciu meczach.

Goście ze Śląska wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie, gdy do siatki trafił Fabian Piasecki, dobijając strzał z dystansu Patryka Dziczka.

Po fatalnym błędzie defensywy Hutnika Kraków pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył zaś Tihomir Kostadinow.

Gospodarze rozpoczęli odrabianie strat dopiero w 80. minucie, kiedy celnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Karol Szablowski.

Siedem minut później w zamieszaniu pod bramką Piasta po rzucie rożnym gola strzelił Jewhenij Bełycz, zapewniając w ten sposób dogrywkę.

W 110. minucie arbiter podyktował rzut karny dla drużyny gości, który pewnie wykorzystał Jorge Félix.

Piłkarze Hutnika Kraków pomimo niekorzystnej sytuacji się nie poddali i w 117. minucie ponownie do wyrównania doprowadził po dobitce Bełycz.

W trakcie konkursu rzutów karnych jako jedyny pomylił się obrońca gospodarzy Daniel Hoyo-Kowalski. Piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, a potem od pleców golkipera rywali, ale nie nie przekroczyła linii bramkowej.