Neymar znów prowadzi Barcelonę przed sąd!

Neymar znów prowadzi Barcelonę przed sąd! fot. PSG
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El Mundo

Neymar nie poprzestaje na niedawnym procesie w sprawie premii lojalnościowej i domaga się od Barcelony kolejnych pieniędzy.

Napastnik opuszczał Camp Nou w atmosferze dużego zamieszania. Katalończycy byli przekonani, że nikt nie zdoła aktywować klauzuli w kontrakcie piłkarza, wynoszącej 222 miliony euro. Taką wolę wyraziło jednak Paris Saint-Germain, które dokonało transakcji, a pomiędzy zawodnikiem a byłym pracodawcą powstał konflikt, który trwa do dziś.

„El Mundo” informuje, że prawnicy Brazylijczyka odkryli nowe fakty, dlatego też Neymar zgłosił się do sądu i domaga się od Barcelony kolejnej wypłaty. Tym razem sprawa dotyczy zaległej pensji z ostatniego sezonu gracza w LaLiga. Łącznie rozchodzi się o kwotę 3,5 miliona euro, w tym 100 tysięcy euro różnego rodzaju bonusów.

Sprawa już teraz komplikuje i tak specyficzne relacje między stronami. Tego lata klub robił co w jego mocy, by pozyskać Neymara z powrotem, a i sam piłkarz mocno naciskał na transfer. Gdyby do niego doszło, zawodnik był gotów zrezygnować ze swoich roszczeń, o które walczył przed sądem. Tak się jednak nie stało, więc wszelkie sprawy znajdują teraz swoją kontynuację.

Jak na razie sąd nie podjął jeszcze decyzji w kwestii odkładanego przez długi czas procesu w sprawie zaległego bonusu lojalnościowego. Piłkarz twierdzi, że klub jest mu dłużny około 30 milionów euro premii, z kolei FC Barcelona walczy przed sądem o zwrot pieniędzy od Neymara, z racji iż miał nie wypełnić umowy. Swego czasu „Blaugrana” wypłaciła napastnikowi część premii lojalnościowej z góry.

Rozmowy na temat transferu miały zostać wznowione przyszłego lata. Kolejny proces może na nie wpłynąć, ale jeśli strony znajdą nić porozumienia i zdołają przekonać PSG do sprzedaży, niewykluczone, iż znajdą polubowne rozwiązanie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco OFICJALNIE: Keita Baldé opuścił AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy