Neymar znów prowadzi Barcelonę przed sąd!

Neymar znów prowadzi Barcelonę przed sąd! fot. PSG
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: El Mundo

Neymar nie poprzestaje na niedawnym procesie w sprawie premii lojalnościowej i domaga się od Barcelony kolejnych pieniędzy.

Napastnik opuszczał Camp Nou w atmosferze dużego zamieszania. Katalończycy byli przekonani, że nikt nie zdoła aktywować klauzuli w kontrakcie piłkarza, wynoszącej 222 miliony euro. Taką wolę wyraziło jednak Paris Saint-Germain, które dokonało transakcji, a pomiędzy zawodnikiem a byłym pracodawcą powstał konflikt, który trwa do dziś.

„El Mundo” informuje, że prawnicy Brazylijczyka odkryli nowe fakty, dlatego też Neymar zgłosił się do sądu i domaga się od Barcelony kolejnej wypłaty. Tym razem sprawa dotyczy zaległej pensji z ostatniego sezonu gracza w LaLiga. Łącznie rozchodzi się o kwotę 3,5 miliona euro, w tym 100 tysięcy euro różnego rodzaju bonusów.

Sprawa już teraz komplikuje i tak specyficzne relacje między stronami. Tego lata klub robił co w jego mocy, by pozyskać Neymara z powrotem, a i sam piłkarz mocno naciskał na transfer. Gdyby do niego doszło, zawodnik był gotów zrezygnować ze swoich roszczeń, o które walczył przed sądem. Tak się jednak nie stało, więc wszelkie sprawy znajdują teraz swoją kontynuację.

Jak na razie sąd nie podjął jeszcze decyzji w kwestii odkładanego przez długi czas procesu w sprawie zaległego bonusu lojalnościowego. Piłkarz twierdzi, że klub jest mu dłużny około 30 milionów euro premii, z kolei FC Barcelona walczy przed sądem o zwrot pieniędzy od Neymara, z racji iż miał nie wypełnić umowy. Swego czasu „Blaugrana” wypłaciła napastnikowi część premii lojalnościowej z góry.

Rozmowy na temat transferu miały zostać wznowione przyszłego lata. Kolejny proces może na nie wpłynąć, ale jeśli strony znajdą nić porozumienia i zdołają przekonać PSG do sprzedaży, niewykluczone, iż znajdą polubowne rozwiązanie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Piątek: Hertha BSC zgłasza się z ofertą. Transfer definitywny! Giroud zostanie w Chelsea?! Giroud zostanie w Chelsea?! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Arsenal finalizuje wyczekiwany transfer. Jednak Pablo Mari! Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Bruno Fernandes bardzo blisko Manchesteru United. Nowa oferta, wszyscy czekają na pełne porozumienie Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze Piszczek w przypadku odejścia z Borussii Dortmund może trafić do Górnika Zabrze OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Politano w Napoli OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie OFICJALNIE: Carlitos w Panathinaikosie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy