Nicola Zalewski musi szukać sobie nowego miejsca na boisku? Poważny konkurent w drodze na testy medyczne

Nicola Zalewski musi szukać sobie nowego miejsca na boisku? Poważny konkurent w drodze na testy medyczne fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sport Italia

Angeliño zaakceptował warunki zaoferowane mu przez Romę i niezwłocznie otrzymał zgodę na udanie się na testy medyczne - poinformowały Sky Sport Italia.

Klub ze Stadio Olimpio nie skłania się do przedłużenia wygasającego kontraktu z Leonardo Spinazzolą. Dlatego jest otwarty na przedwczesne zakończenie z nim współpracy jeszcze w trwającym oknie transferowym.

Przed nastaniem tego momentu musiał jednak w należyty sposób zabezpieczyć lewą flankę defensywy lub pozycję wahadłowego wartościowym piłkarzem, który mógłby z powodzeniem konkurować na przykład z Nicolą Zalewskim.

Wybór Romy padł na rozchwytywanego przed kilkoma laty Angeliño, który nie odgrywa wiodącej roli w Galatasaray, gdzie trafił latem na zasadzie wypożyczenia z RB Lipsk.

Przedstawiciele stambulskiego zespołu otworzyli się niezwłocznie na nadarzającą okazję do rozstania z Hiszpanem. W efekcie „Giallorossi” usiedli do rozmów z „Czerwonymi Bykami”. Zakończyły się one sukcesem w postaci wypracowania porozumienia zakładającego wypożyczenie gracza z zawartą opcją wykupu za sześć milionów euro.

Jeżeli zostałaby ona aktywowana, to zespół z Niemiec mógłby w przyszłości liczyć na zgarnięcie atrakcyjnego procentu z przyszłej sprzedaży 27-letniego zawodnika.

W tej sytuacji do domknięcia całej operacji brakowało tylko „zielonego światła” od samego zainteresowanego. Angeliño potrzebował trochę czasu na przeanalizowanie tego ruchu i w końcu przystał na zaproponowane mu warunki.

Sky Sport Italia informuje, że otworzenie się piłkarza na taki ruch doprowadziło do udzielenia mu natychmiastowej zgody na udanie się do Rzymu na testy medyczne.

Lewy obrońca, mogący też występować na pozycji wahadłowego, pojawi się w poniedziałek w stolicy Włoch i następnie w przeciągu paru dni przejdzie obligatoryjne badania, po których zostanie zaprezentowany jako nowy gracz Romy i zarazem konkurent Zalewskiego.

Choć nie można wykluczyć, że reprezentantowi Polski przyjdzie występować w innych strefach boiskach, ponieważ trener Daniele De Rossi nie pali się specjalnie do korzystania z systemu José Mourinho z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi oraz nie widzi w naszym zawodniku etatowego lewego defensora.

Angeliño kończy swój pobyt w Galatasaray na zdobytej bramce i zaliczonej asyście w 19 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy