„Nie jesteśmy kolegami”. Jacek Magiera wrócił wspomnieniami do współpracy z Gonçalo Feio w Legii Warszawa

„Nie jesteśmy kolegami”. Jacek Magiera wrócił wspomnieniami do współpracy z Gonçalo Feio w Legii Warszawa fot. Dziurek / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Śląsk Wrocław

Podczas konferencji prasowej poświęconej meczowi Legia Warszawa – Śląsk Wrocław trener Jacek Magiera odpowiedział na pytanie o relacje łączące go z oponentem, Gonçalo Feio. Jak stwierdził, nie są one zażyłe.

Obaj panowie wywiązywali się z obowiązków w tym samym czasie w latach 2014-2015. Magierze przydzielono wówczas rolę trenera rezerw „Wojskowych”, zaś Feio trafił do działu analitycznego.

Pomimo skrzyżowania dróg stający naprzeciw siebie w najbliższy weekend duet nie nawiązał bliższej przyjaźni, także na przestrzeni służbowej.

Szkoleniowiec Śląska docenił przede wszystkim proces aklimatyzacji o 13 lat młodszego Portugalczyka oraz wytyczanie własnej ścieżki filozofii futbolu.

– Moje relacje z Gonçalo? Nie jesteśmy kolegami. Pracowaliśmy w jednym klubie, postrzegam go jako osobę zdolną, ambitną, charakterną co do zasady. Ma swoje za uszami, gdy pracował w innych klubach, ale nie chcę tego komentować – zaczął Magiera.

– Mamy zupełnie odmienny etos pracy, inny przekaz. Na kursie UEFA Pro byłem osobą, która miała zajęcia z tymi trenerami. Powiedziałem, jak chcę działać. Gonçalo idzie swoją drogą. Nie ja go zatrudniałem w Legii, nie ja go zwalniałem z innego klubu.

– Plusem jest to, że jako osoba młoda podjął się nauki języka polskiego. Ta postawa pokazuje, że chce swoje rzeczy traktować poważnie – pochwalił na koniec.

Mecz o kluczowym znaczeniu w kontekście układu walki o mistrzostwo Polski będzie miał miejsce w niedzielę, 21 kwietnia o 17:30.

Transmisja dostępna nie tylko w Canal+ Sport, ale także na antenach Telewizji Polskiej. Spotkanie skomentuje Dariusz Szpakowski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy