Nie tylko Milik. Juventus przymierza się do transferu napastnika PSG

Nie tylko Milik. Juventus przymierza się do transferu napastnika PSG
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com

Juventus w lecie będzie chciał pozyskać nowego atakującego, a najnowszym kandydatem jest Mauro Icardi - informuje Calciomercato.com.

Nim Argentyńczyk został wypożyczony z Interu Mediolan na Parc des Princes, zabiegały o niego między innymi SSC Napoli i Juventus. Jeśli chodzi o turyńczyków, temat nie zniknął nawet wtedy, gdy operacja stała się faktem.

Obecnie paryżanie posiadają pełnie praw do zawodnika, a jest tak za sprawą wykupienia go na stałe za 50 milionów euro kwoty podstawowej. „Nerazzurri” zabezpieczyli się wtedy na wypadek chęci nawiązania współpracy z atakującym przez włoskie kluby.

Jeśli mistrz Francji sprzeda Mauro Icardiego do Serie A w terminie do 30 czerwca 2021 roku, będzie musiał przelać na konto mediolańczyków dodatkowe 15 milionów euro. To, jeśli chodzi o potencjalny powrót na Półwysep Apeniński, niewiele jednak zmienia.

Trudno wyobrazić sobie, aby ktokolwiek był w stanie pozyskać 27-latka w tym miesiącu, ale latem będą na to o wiele większe szanse. Już po wygaśnięciu stosowanej klauzuli pozyskać chciałaby go „Stara Dama”.

Do tej pory głównym kandydatem do wzmocnienia pozycji napastnika na Allianz Stadium po zakończeniu sezonu był Arkadiusz Milik, ale ponowne zainteresowanie mistrza Włoch ośmiokrotnym reprezentantem Argentyny może zamknąć Polakowi drogę do hitowego wolnego transferu.

Icardi w bieżącej kampanii często zmaga się z problemami zdrowotnymi, co ma swoje odzwierciedlenie w liczbie jego występów. Jak dotąd zagrał siedem razy, strzelił cztery gole i posłał dwa ostatnie podania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Ligue 1: 53 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: BOOM! Kluby założycielskie opuściły Europejskie Stowarzyszenie Klubów Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” Superliga: Florentino Pérez o utworzeniu nowych rozgrywek. „Zaprowadzimy futbol na należne mu miejsce” FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] FIFA z oświadczeniem w sprawie powołania Superligi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] Superliga: Europejskie Stowarzyszenie Klubów przeciwko... własnemu prezesowi [OFICJALNIE] UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania UEFA szykuje się na wojnę z organizatorami Superligi. Może domagać się nawet 60 miliardów euro odszkodowania Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy