Nie tylko Tagliafico. Dwóch innych Argentyńczyków na celowniku Atlético Madryt

Nie tylko Tagliafico. Dwóch innych Argentyńczyków na celowniku Atlético Madryt fot.
Karol Brandt
Źródło: Radio Continental

Atlético Madryt nieustannie zabiega o angaż Nicolása Tagliafico. W międzyczasie jednak „Los Colchoneros” pracują na dwoma innymi transferami.

26-latek jest jednym z wyróżniających się piłkarzy w zespole Ajaksu i wydaje się, że latem „Synowie Bogów” stracą swojego lewego defensora. Najmocniej o jego zakontraktowanie zabiegają „Los Rojiblancos”, którzy jednak muszą rywalizować z Barceloną.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez argentyńskie Radio Continental, Atlético Madryt w przeciwieństwie do Katalończyków chce spełnić żądania władz holenderskiego klubu i już przygotowują ofertę w wysokości 20 milionów euro. To cena wywoławcza za dwunastokrotnego reprezentant Argentyny.

Pomimo tego na ten moment operacja sprowadzenia 26-latka na Wanda Metropolitano jest niezwykle skomplikowana, a to za sprawą zainteresowania ze strony innych drużyn. 

W bieżącej kampanii Nicolás Tagliafico rozegrał 34 spotkania, strzelił pięć goli i zanotował tyle samo asyst. Inni kandydaci do gry w „Los Colchoneros” to Alex Telles i Álex Grimaldo.

Tymczasem wspomniane źródło poinformowało także, że madrytczycy śledzą uważnie Renzo Saravię oraz Matíasa Zaracho. Obaj na co dzień grają w argentyńskim Racingu. Co ciekawe 25-letni prawy defensor już kilka miesięcy temu był bliski przenosin do stolicy Hiszpanii. Natomiast zainteresowanie 21-letni rozgrywającym to stosunkowo świeży temat.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy