Nie żyje John Motson. Legendarny brytyjski komentator

Nie żyje John Motson. Legendarny brytyjski komentator fot. BBC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport

W wieku 77 lat zmarł John Motson. Legendarny brytyjski komentator przez niemal całą dziennikarską karierę był związany ze stacją BBC. Jego charakterystyczny głos mogliśmy usłyszeć także przy serii gier FIFA.

Anglik rozpoczął swoją przygodę komentatorską w 1968 roku od relacjonowania spotkań za pośrednictwem radia BBC.

Znakomicie odnajdywał się w tej roli. Dlatego po kilku latach skorzystał z otrzymanej propozycji i przeszedł do telewizji, gdzie jego charakterystyczny głos towarzyszył najważniejszym spotkaniom w brytyjskim futbolu aż do 2018 roku.

Dzięki temu John Motson wziął udział w dziesięciu Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy oraz skomentował aż 29 finałów Pucharu Anglii.

W nagrodę za zasługi dla kraju otrzymał Order Imperium Brytyjskiego - najważniejsze odznaczenie w kraju - z rąk świętej pamięci królowej Elżbiety II w 2001 roku.

Legendarny komentator zyskał sobie szerszą rozpoznawalność poza granicami Wielkiej Brytanii za sprawą nawiązanej współpracy z EA Sports, gdzie jego głos mogliśmy słyszeć przez ponad dekadę przy serii gier FIFA, począwszy od FIFA 96.

Rodzina Motsona, za pośrednictwem BBC Sport, poinformowała, że Anglik zmarł spokojnie w śnie w wieku 77 lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy