Nie żyje Maxlei dos Santos Luzia

Nie żyje Maxlei dos Santos Luzia
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Botafogo

W środę zmarł Maxlei dos Santos Luzia, znany jako Max.

Były brazylijski bramkarz przebywał od miesiąca w szpitalu da Lagoa w Rio de Janeiro. 42-latek był hospitalizowany ze względu na obrzęki mózgu i złamanie prawej dłoni, których doznał dwadzieścia dni wcześniej podczas rozboju w Duque de Caxias. Napastnicy próbowali ukraść jego samochód i spowodowali wypadek.

Max od miesiąca przebywał w szpitalu, ale wczoraj nastąpiło nagłe pogorszenie jego stanu zdrowia. Kolejnego dnia stwierdzono zgon Brazylijczyka.

- Moja miłość odeszła. Lekarze powiedzieli mi, że istnieje możliwość przekazania organów. Max zawsze był dobrym człowiekiem. Poszliśmy do niego, ucałowałam go, trzymałam dłoń. Myślę, że on chciałby się zgodzić na oddanie organów – powiedziała żona Maksa, Marilda.

Maxlei dos Santos Luzia to były bramkarz, który jest najbardziej znany z występów w Botafogo. Dla „Estrela Solitária” rozegrał 85 spotkań w latach 2002-07. Reprezentował również barwy takich zespołów, jak Portuguesa de Ilha, América-RJ czy Vila Nova.

Biuro prasowe Botafogo poinformowało, że pamięć o nim zostanie uczczona minutą ciszy przed kolejnym spotkaniem z Atletico-MG.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy