Nie żyje Maxlei dos Santos Luzia

Nie żyje Maxlei dos Santos Luzia
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Botafogo

W środę zmarł Maxlei dos Santos Luzia, znany jako Max.

Były brazylijski bramkarz przebywał od miesiąca w szpitalu da Lagoa w Rio de Janeiro. 42-latek był hospitalizowany ze względu na obrzęki mózgu i złamanie prawej dłoni, których doznał dwadzieścia dni wcześniej podczas rozboju w Duque de Caxias. Napastnicy próbowali ukraść jego samochód i spowodowali wypadek.

Max od miesiąca przebywał w szpitalu, ale wczoraj nastąpiło nagłe pogorszenie jego stanu zdrowia. Kolejnego dnia stwierdzono zgon Brazylijczyka.

- Moja miłość odeszła. Lekarze powiedzieli mi, że istnieje możliwość przekazania organów. Max zawsze był dobrym człowiekiem. Poszliśmy do niego, ucałowałam go, trzymałam dłoń. Myślę, że on chciałby się zgodzić na oddanie organów – powiedziała żona Maksa, Marilda.

Maxlei dos Santos Luzia to były bramkarz, który jest najbardziej znany z występów w Botafogo. Dla „Estrela Solitária” rozegrał 85 spotkań w latach 2002-07. Reprezentował również barwy takich zespołów, jak Portuguesa de Ilha, América-RJ czy Vila Nova.

Biuro prasowe Botafogo poinformowało, że pamięć o nim zostanie uczczona minutą ciszy przed kolejnym spotkaniem z Atletico-MG.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy