Nietypowy początek meczów w Australii. Postacie z „Gwiezdnych Wojen” na boisku

Nietypowy początek meczów w Australii. Postacie z „Gwiezdnych Wojen” na boisku
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: ESPN

Osoby oglądające minioną kolejkę australijskiej A-League mogły poczuć niemałe zaskoczenie w trakcie rozpoczęcia niektórych spotkań.

Podpisanie przez Australijski Związek Piłki Nożnej komercyjnej umowy z producentem serii „Star Wars”, a więc wytwórnią Disneya sprawiło, że kolejka numer dziesięć australijskich rozgrywek poświęcona została właśnie zbliżającej się premierze filmu „Gwizdne Wojny: Ostatni Jedi”, który światową premierę będzie miał 14 grudnia.

W ten sposób w trakcie derbów Sydney pomiędzy Western Sydney Wanderers a Sydney FC trójce sędziowskiej podczas wyprowadzania piłkarzy na mecz towarzyszył znany ze słynnej sagi Kylo Ren. 

Kibice obecni na meczu Perth Glory z Central Coast Mariners  mogli z kolei cieszyć się obecnością Dartha Vadera, któremu towarzyszyli odziani w charakterystyczne kostiumy szturmowcy.

Co więcej, w trakcie każdego z meczów omawianej kolejki wykorzystana została specjalna piłka mająca przypominać swym wyglądem droida BB-8 znanego z siódmej części serii filmów pod tytułem „Przebudzenie Mocy”.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której władze australijskiej piłki próbują łączyć futbol z głośnymi premierami niektórych filmów. W grudniu 2014 roku zawodnicy Wellington Phoenix, a więc jedynego nowozelandzkiego zespołu w stawce A-League, pojawili się na boisku w specjalnych koszulkach zawierających elementy znane z filmowej trylogii „Hobbit”, której trzecia część miała w owym czasie światową premierę właśnie w Nowej Zelandii.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy