Nottingham Forest finalizuje duży transfer

2023-01-14 10:24:35; Aktualizacja: 1 rok temu
Nottingham Forest finalizuje duży transfer
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Fabrizio Romano [Twitteer] | Santi Aouna

Nottingham Forest już niebawem ogłosi transfer młodego pomocnika Palmeiras, Danilo. Transfer Brazylijczyka został już uzgodniony, a dokumenty podpisane. Przed 21-latkiem testy medyczne - podają zgodnie Fabrizio Romano i Santi Aouna.

Drużyna z The City Ground przepracowała intensywnie letnie mercato, finalizując w sumie 22 transfery. Wówczas beniaminek Premier League zakontraktował takich zawodników jak Morgan Gibbs-White, Neco Williams, Remo Freuler czy Emmanuel Dennis.

Zmasowana ofensywa transferowa nie przyniosła, jak na razie, oczekiwanych rezultatów. Podopieczni Steve'a Coopera okupują obecnie 15. lokatę w ligowej tabeli, wyprzedzając strefę spadkową zaledwie dwoma punktami.

Sytuacja wielkiej marki angielskiej piłki końcówki lat 70. nie napawa optymizmem. Wielki projekt greckiego milionera Evangelosa Marinakisa nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a więc zarząd zamierza działać. W jaki sposób? Oczywiście, przeprowadzając nowe wzmocnienia.

Zimą do zespołu „The Forest” dołączył wyróżniający się w lidze brazylijskiej zawodnik - Gustavo Scarpa. Brazylijczyk trafił na przedmieścia Nottingham z Palmeiras. Już za chwilę dołączy do niego młodszy rodak.

Nottingham Forest negocjowało w ostatnim czasie angaż 21-letniego Danilo. Jak podają media, sprawa jest już niemalże zamknięta.

Angielska strona osiągnęła pełne porozumienie w sprawie 20-milionowej przeprowadzki perełki z Salvadoru. Lewonożny pomocnik podpisze z beniaminkiem Premier League długoterminowy kontrakt.

Co więcej, umowa została już podpisana. Przed wychowankiem Palmeiras testy medyczny, które przejdzie w ciągu najbliższych godzin. Po nich oficjalnie zostanie zaprezentowany jako piłkarz Nottingham Forest.