Nottingham Forest rusza po Brazylijczyka. Ma asa negocjacyjnego w rękawie

Nottingham Forest rusza po Brazylijczyka. Ma asa negocjacyjnego w rękawie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Nottingham Forest rozpoczęło starania o pozyskanie Danilo z Palmeiras - poinformowali John Percy oraz Sam Dean z „The Telegraph”.

Beniaminek Premier League przeprowadził olbrzymią ofensywę transferową w lecie i zamierza kontynuować ten proces zimą, co pokazuje przypadek zakontraktowania najlepszego piłkarza brazylijskich rozgrywek - Gustavo Scarpy.

Nottingham Forest nie poniosło zbyt dużych kosztów ściągnięcia takiego zawodnika, ponieważ jego kontrakt z Palmeiras uległ wygaśnięciu wraz z końcem roku.

Zupełnie inaczej prezentuje się za to sytuacja innego gracza „Verdão”, znajdującego się w kręgu zainteresowań angielskiego zespołu w osobie Danilo.

21-latek jest postrzegany w kraju za wielką nadzieję brazylijskiego futbolu. Dlatego też w kolejce po niego ustawiła się pokaźna liczba klubów, które postarają się ubiec właśnie „Tricky Trees”.

John Percy oraz Sam Dean z „The Telegraph” przekonują, że beniaminek Premier League rozpoczął rozmowy z Palmeiras odnośnie realizacji transakcji z udziałem defensywnego pomocnika i zaoferował za niego 18 milionów funtów (około 20,5 miliona euro) sumy podstawowej plus bliżej nieokreślone bonusy.

Nottingham Forest jest optymistycznie nastawione do ewentualnego zgarnięcia młodego Brazylijczyka poprzez zaangażowanie w cały proces wspomnianego Scarpy.

Angielskiej drużynie trudno jednak będzie o sukces, ponieważ wcześniej lepsze warunki „Verdão” proponował Arsenal i w odpowiedzi usłyszał, że wydanie zgody Danilo na odejście wiąże się z aktywacją klauzuli odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

21-latek wystąpił w 56 meczach w zeszłym roku, zdobywając w nich siedem bramek i zaliczając cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy