Nowe poszukiwania samolotu, którym podróżował Sala

Nowe poszukiwania samolotu, którym podróżował Sala
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Deutschland

Rodzina Emiliano Sali dopięła swego i wkrótce ruszą nowe poszukiwania samolotu, którym podróżował argentyński piłkarz.

Maszyna zaginęła tydzień temu nad Kanałem Angielskim niedaleko Alderney. 28-letni piłkarz, którego pozyskało Cardiff City, podróżował nią z Nantes do Walii. Po kilku dniach akcja poszukiwawcza została zakończona. Prowadzące ją służby poinformowały, że szanse na to, że Sala i pilot samolotu przeżyli, są minimalne.

Rodzinie Sali od początku zależało na wznowieniu akcji. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami wynajęła ona statek, który będzie prowadził podwodne poszukiwania.

- Jest on wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, który pozwoli przeprowadzić podwodne poszukiwania w lokalizacji, gdzie po raz ostatni odnotowano kontakt z samolotem. W czwartek lub piątek powinien być już na miejscu. Biorąc pod uwagę zapowiadane warunki pogodowe, powinny rozpocząć się w niedzielę - powiedział zaangażowany w akcję David Mearns z Bluewater Recoveries.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach w sieci zbierano pieniądze na wznowienie poszukiwań. Do tej pory zgromadzono blisko 350 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy