Nowy klub Abramowicza?

Nowy klub Abramowicza? fot. Transfery.info
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: El Mundo

Wedle "El Mundo" Roman Abramowicz chce zakupić hiszpański klub RCD Mallorca.

Właściciel Chelsea z niecierpliwością oczekiwał rozgrywanej wczoraj ostatniej kolejki Segunda Division, bowiem Mallorką był zainteresowany tylko w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia.
 
Wyspiarze "rzutem na taśmę" utrzymali się w drugiej klasie rozgrywkowej. Nie brakowało im szczęscia, bowiem bezpośredni rywale, czyli Real Castilla, Mirandés i Real Jaen, przegrali swoje mecze i spadli z ligi. Wcześniej podobny los spotkał Herculesa Alicante.
 
Ludzie z kręgu Abramowicza mieli już kontaktować się w sprawie przejęcia 55% akcji, aktualnie należących do wiceprezydenta Lorenzo Serra Ferrera oraz prezydenta Gabriela Cerdy Alemany'ego. Ten pierwszy posiada aż 45% wszystkich udziałów i chce się ich pozbyć w zasadzie za darmo, jedynie odzyskując zainwestowane wcześniej 2,5 miliona euro. Niedługo po takiej transakcji przeprowadziłby się do Sewilli i przejął obowiązki dyrektora sportowego miejscowego Betisu.
 
Na razie trudno jednak o potwierdzenie powyższych informacji. Bramkarz Mallorki Dudu Aouate, przechodzący na sportową emeryturę, ma być reprezentantem kupców w rozmowach z aktualnymi właścicielami. Zapytany o Abramowicza zaprzeczył, jakoby to właśnie on stał za całą operację. Hiszpańscy dziennikarze są jednak przekonani, że 47-letni Rosjanin postanowił zaistnieć także na tym rynku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy