Nowy napastnik na liście życzeń Chelsea. 16 goli w 33 meczach Bundesligi

2024-06-22 09:57:16; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nowy napastnik na liście życzeń Chelsea. 16 goli w 33 meczach Bundesligi Fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

Chelsea przejawia konkretne zainteresowanie Maximilianem Beierem – takie informacje przekazał Florian Plettenberg ze Sky.

Chelsea ostatnio ma spore problemy z realizacją celów transferowych na pozycji napastnika. Temat Victora Osimhena już tygodnie temu zszedł na boczny tor, zaś inny rozchwytywany łowca bramek, Benjamin Šeško, postanowił przedłużyć kontrakt z RB Lipsk.

Celownik działaczy ze Stamford Bridge tym razem został ukierunkowany na innego zawodnika z Bundesligi. Plettenberg ustalił, że pozyskali oni podstawowe informacje na temat Maximiliana Beiera, broniącego na co dzień barw Hoffenheimu.

Szósta siła Premier League zeszłego sezonu dowiedziała się o zawartej klauzuli w kontrakcie reprezentanta Niemiec, wcielonego do kadry Juliana Nagelsmanna na EURO 2024. Jej wartość opiewa na 30 milionów euro. Do tego dochodzi gwarantowana suma wynagrodzenia oraz bliżej nieznany bonus za złożenie podpisu z potencjalnym nowym pracodawcą.

Oprócz londyńczyków na wychowanka „Wieśniaków” spoglądają inne firmy z Premier League, a nawet Bayer Leverkusen, który minioną kampanię ligową zakończył bez porażki.

Reporter Sky nadmienił, że Chelsea wcale nie znajduje się na najlepszej pozycji w kontekście ewentualnych negocjacji.

Sam bohater spekulacji nie spieszy się z decyzją. Decyzję o odejściu podejmie dopiero wtedy, gdy poczuje, że dany projekt pasuje do niego w stu procentach.

16 bramek plus trzy asysty w 33 spotkaniach Bundesligi – to statystyki Beiera na przestrzeni ostatniego roku.

Umowa snajpera z przeszłością w Hannoverze obowiązuje jeszcze przez trzy lata.